brama

Napisane przez: lena 05-11-2018

Najlepsze Polskie Krótkie Metraże już jutro w Kinie Pegaz

Czasem nawet mniej niż 30 minut wystarczy, żeby opowiedzieć historię, która zostanie z nami na zawsze. Przekonasz się o tym w Kinie Pegaz, które zaprasza na Najlepsze polskie 30′ – zestaw III.

Filmowe projekcje zobaczyć można będzie już we wtorek, 6 listopada o godz. 20:15. To wyjątkowa okazja, by zapoznać się z ciekawym kinowym repertuarem tym bardziej, że o polskich krótkich metrażach jest coraz głośniej. Z każdym miesiącem przybywa nagród na najważniejszych festiwalach na całym świecie, a publiczność udowodniła, że chętnie ogląda krótkie produkcje na dużym ekranie.

We wtorkowym kinie konesera, w ramach pokazu Najlepszych Polskich Krótkich Metraży zobaczymy:

„Atlas”

Marian Opania próbuje rozgryźć zagadkę Tomasza Kota w tej zabawnej, szalonej i wysmakowanej wizualnie opowieści z dużą dawką absurdu.

„Euforia”

Wywołująca na przemian łzy śmiechu i wzruszenia historia dwóch kobiet żyjących tą samą pasją: przygotowywaniem swoich pudli do psich pokazów piękności.

„Pars pro toto”

Jerzy Radziwiłowicz jako Zdzisław Beksiński w poruszającym filmie o wyjątkowej przyjaźni, która rodzi się między młodą kobietą i samotnym mistrzem w jego ostatnich dniach.

„Wolta”

Jak to jest dorastać w ramach jednej z najtrudniejszych dyscyplin sportowych? Poruszający dokument o grupie młodych konnych gimnastyczek, który stał się sensacją festiwalu w Sundance.

Bilet na seans w cenie 10 zł można zakupić w kasie Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • kwiecień marzec luty