brama

Napisane przez: KB 18-02-2019

Nabór do Szkoły Inicjatyw Strażniczych

Sieć Obywatelska Watchdog Polska zaprasza do udziału w cyklu szkoleń dla mieszkańców gmin z terenu całej Polski. Uczestnicy i uczestniczki spotkają się na pięciu weekendowych zjazdach, w czasie których poszerzą swoją wiedzę na temat praw człowieka, wolności słowa i prawa do informacji publicznej.

Sieć Obywatelska Watchdog Polska ogłosiła nabór do Szkoły Inicjatyw Strażniczych dla osób aktywnie działających w swojej lokalnej społeczności.

Szkoła Inicjatyw Strażniczych (SIS) to cykl szkoleń dla mieszkańców gmin, którzy przyglądają się pracy lokalnych władz, zadają im pytania, zabierają głos w sprawach publicznych i działają na rzeczy zmiany w przypadku zdiagnozowania problemów tam, gdzie mieszkają.

W szkoleniach może brać udział każda osoba, bez względu na wiek, wykształcenie i miejsce zamieszkania, jeśli tylko aktywnie uczestniczy w życiu swojej lokalnej społeczności, przygląda się pracy samorządu i chciałaby rozwijać swoją wiedzę w tej dziedzinie. Uczestnikami Szkoły mogą być zarówno osoby działające indywidualnie, jak i członkowie/członkinie nieformalnych grup, organizacji społecznych czy przedstawiciele mediów lokalnych. Ważne, aby były niezależne od władz gminy, w której działają.

W ramach SIS oferowane są:

  • pięć szkoleń z zakresu praw człowieka, wolności słowa, prawa do informacji, planowania monitoringu, komunikowania swoich działań i włączania w nie innych mieszkańców, wystąpień publicznych,
  • kontakt z osobami z całej Polski, które prowadzą podobne działania,
  • wsparcie merytoryczne i prawne w prowadzonych działaniach (również po zakończeniu szkoły),
  • pokrycie kosztów szkolenia, zakwaterowania, wyżywienia oraz przejazdu.

Szkolenia odbędą się w okolicach Warszawy (dojazd komunikacją). Warunkiem uczestnictwa w SIS jest obecność na wszystkich szkoleniach. Swój udział w szkoleniu można zgłaszać do 10 marca br. Więcej szczegółów o wydarzeniu oraz ankietę zgłoszeniową znajdziecie, klikając tutaj.

źródło: Sieć Obywatelska Watchdog Polska

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • luty styczen grudzien