brama

Napisane przez: lena 03-11-2020

Na zajęcia do WCK zapisało się ponad 800 osób

Oferta zajęć artystycznych w Wodzisławskim Centrum Kultury po raz kolejny spotkała się z ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Mimo trudnego czasu, z jakim niewątpliwie przyszło nam się zmierzyć, do grup Amatorskiego Ruchu Artystycznego ARA zapisało się ponad 800 osób.

Przez cały wrzesień i październik prowadzony był nabór na zajęcia organizowane w Wodzisławskim Centrum Kultury. Tegoroczne zapisy przeprowadzone zostały w zmienionej formule i w większości przypadków odbywały się on-line za pośrednictwem portalu Strefa Zajęć, z którego WCK korzysta już trzeci rok. W sezonie artystycznym 2020/2021 udało się otworzyć 16 kół zainteresowań – od tanecznych, poprzez, teatralne, plastyczne, folklorystyczne, muzyczne po techniczno-naukowe czy animacyjne. Dodatkowo, ofertę ARA wzbogacają zajęcia rekreacyjno-ruchowe, do których można dołączyć w ciągu roku, takie jak salsa, zumba czy kurs tańca. Wśród zapisanych osób znalazły się dzieci od 2 roku życia, dzieci w wieku szkolnym, młodzież i dorośli.

Rozpoczynając nabory na zajęcia byliśmy pełni obaw, czy spotkają się z zainteresowaniem mieszkańców Wodzisławia Śląskiego i jego okolic w kontekście pandemii Covid-19. Jesteśmy jednak zbudowani i szczęśliwi, że uczestnicy naszych zajęć zaufali nam po raz kolejny i skorzystali z naszej oferty – mówią zgodnie pracownicy Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Wszystkie zajęcia odbywają się w wysokim reżimie sanitarnym. Ograniczona ilość osób na sali, obowiązkowe noszenie maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos, dezynfekcja rąk i powierzchni kontaktowych to jedne z wielu wprowadzonych zasad, związanych z procedurą przeciwdziałania rozprzestrzeniania się koronawirusa podczas wydarzeń kulturalnych w WCK. Wszystkie obostrzenia, które zostały wprowadzone i których bezwzględnie przestrzega się w Wodzisławskim Centrum Kultury, zebrane są we wdrożonej procedurze bezpieczeństwa.

Cieszy nas to, że wśród uczestników naszych zajęć znalazły się osoby, które uczestniczyły w nich w poprzednich sezonach. To dowodzi temu, że nasza oferta jest atrakcyjna i ludzie chcą do nas powracać. Podczas spotkań warsztatowych w WCK pomiędzy uczestnikami i instruktorami budują się trwałe więzi, które są ważne w procesie kształtowania i wychowywania świadomych odbiorów i twórców kultury dodaje Dorota Krawczyk, kierownik Amatorskiego Ruchu Artystycznego „ARA”.

zdjęcie: Teatr Tańca Memento uczy wrażliwości (M. Szymańska)

Mimo że zapisy do grup oficjalnie się zakończyły, do niektórych sekcji można się jeszcze zapisać. Kilka wolnych miejsc zostało w takich sekcjach jak: Legomaniacy (7-14 lat), Klub Młodych Odkrywców (7-14 lat), koło plastyki (dzieci, młodzież i dorośli), koło ceramiki i plastyki (dzieci, młodzież i dorośli), Klub Tańca Towarzyskiego SPIN (dzieci w wieku 7-11 lat).

zdjęcia: Taniec to jedna z form działalności ARA. Na zdjęciu TT Memento (M. Szymańska)

Szczegóły dotyczące grup oraz sposobu zapisu na zajęcia znajdują się niezmiennie na stronie internetowej WCK www.wck.wodzislaw-slaski.pl, w mediach społecznościowych WCK i ARA, na blogu www.rozwinskrzydlazara.blogspot.com oraz na plakatach. Szczegółowych informacji udziela również sekretariat Wodzisławskiego Centrum Kultury pod nr 32 4554855 wew. 24 lub e-mail ara@wck.wodzislaw.pl.

źródło: WCK

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • luty styczeń grudzień