brama

Napisane przez: lena 09-06-2019

Muzyczna niedziela na 50. Dniach Wodzisławia Śląskiego

Ostatni dzień 50. Dni Miasta Wodzisławia Śląskiego także zapowiada się atrakcyjnie. W niedzielne popołudnie rozpoczną się koncerty nietuzinkowych artystów, a kolejno na Stadionie Miejskim usłyszymy: Wodzisławską Orkiestrę Rozrywkową, DJ SOFi, Michała Szczygła i grupę Kombii. Trwa sprzedaż biletów. Kasy biletowe na Stadionie Miejskim dziś otwarte są w godzinach 10:00-21:00. Zakupione wczoraj bilety wraz z pamiątkowymi opaskami obowiązują także na dzisiejsze koncerty.

Nowe aranżacje światowych hitów, a zarazem ambitny repertuar, to cechy charakterystyczne Wodzisławskiej Orkiestry Rozrywkowej. Tworzy ją grupa pasjonatów muzyki, w skład której wchodzą uczniowie, absolwenci i pedagodzy Państwowej Szkoły Muzycznej im. Wojciecha Kilara oraz muzycy związani z Wodzisławiem Śląskim. Orkiestra działa w Wodzisławskim Centrum Kultury od 2013 roku. Grupa różni się od typowych orkiestr dętych, wychodzi poza sztampowe ramy. Cechuje ją m.in. bogaty skład pod względem instrumentów oraz zróżnicowany repertuar – muzycy grają zarówno standardy jazzowe, jak i popularne, współczesne piosenki.

Dj SOFi jest jedną z niewielu kobiet za konsolą w naszym kraju oraz rezydentką trasy RMF MAXXX 2018 roku. W 2017 roku zdobyła nagrodę publiczności Turnieju PROTECTOR DJ-s CUP. Artystka zapewni swoim fanom gorące muzyczne doznania. Na scenie będzie się działo.

mat.pras.

Michał Szczygieł to finalista programu „The Voice of Poland” Michał Szczygieł. Któż nie zna jego debiutanckiego utworu pt. „Nic tu po mnie”? Piosenka Michała Szczygła dotarła do drugiego miejsca w zestawieniu AirPlay – Top najczęściej odtwarzanych utworów w polskich rozgłośniach radiowych. Utwór został także nominowany do prestiżowej nagrody Fryderyki 2019, w kategorii „Utwór roku”.

mat.pras.

Muzyczny finał 50. Dni Miasta Wodzisławia Śląskiego to koncert Kombii, jednego z najpopularniejszych polskich zespołów pop-rockowych dekady lat 80. Zespół jest laureatem m.in. nagrody publiczności na KFPP Opole ’84 za piosenkę Słodkiego, miłego życia oraz Nagrody Artystycznej Młodych im. Stanisława Wyspiańskiego za całokształt działalności estradowej i twórczy rozwój polskiej muzyki rozrywkowej. Kombii jest autorem wielu hitów, które zna i nuci cała Polska: Black and white, Nasze rendez-vous, Pokolenie, Słodkiego miłego życia. Warto skorzystać z okazji i usłyszeć je na żywo.

mat.pras.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • wrzesien sierpien lipiec