brama

Napisane przez: KB 02-10-2020

Mirosława Meisel przeszła na emeryturę

Wodzisławskim Urzędem Stanu Cywilnego kierowała od 1 kwietnia 2004 roku. Pod koniec lipca 2020 roku przeszła na całkowicie zasłużoną emeryturę. Przez te ponad 16 lat wyróżniała się profesjonalizmem, wiedzą i umiejętnościami, obowiązkowością, zaangażowaniem, ale i ogromną życzliwością. Mirosławie Meisel, bo o niej mowa, dziękuje dziś i gratuluje wiele osób, również redakcja Gazety Wodzisławskiej. Za nami bowiem szereg wspólnych działań.

Mieczysław Kieca, prezydent miasta Wodzisławia Śląskiego

Współpraca z takim kierownikiem zawsze jest owocna i konstruktywna, oparta na wzajemnym szacunku i zaufaniu. Naprawdę cieszę się, że mieliśmy możliwość pracować razem przez tyle lat. Lat, w ciągu których Mirosława Meisel udowadniała, że praca w samorządzie może być pięknym powołaniem i ważną służbą, służbą naszym mieszkańcom. Bardzo odpowiedzialna, zawsze uśmiechnięta, troszcząca się, pełna serdeczności – tak dla swoich współpracowników, jak i klientów naszego Urzędu Stanu Cywilnego, mieszkańców świętujących wspaniałe, okrągłe jubileusze urodzin i zawarcia związku małżeńskiego. Jestem pewien, że na emeryturze, tak jak dotychczas, będzie żyła pełnią życia, nadal aktywnie działała w mieście, ciągle tworząc Wodzisław Śląski.

Ewelina Jankowiak-Sobańska, zastępca kierownika USC

Byłam pracownikiem Urzędu Stanu Cywilnego, kiedy pani Mirosława rozpoczynała pracę jako kierownik. Była bardzo dobrą szefową, dobrze się z nią współpracowało, inspirowała nas, codziennie motywowała i tworzyła przyjazną atmosferę. Specyfika pracy w USC nie jest łatwa, ale pani Mirosława zawsze podchodziła do spraw naszych klientów indywidualnie, z ogromną życzliwością i ciepłem.

Joanna Kamińska, nowa kierownik USC

Obejmując stanowiska kierownika Urzędu Stanu Cywilnego, czuję ogromną odpowiedzialność i powagę. To dla mnie inna funkcja niż dotychczas. W Urzędzie Miasta pracuję od 30 lat, 21 lat byłam naczelnikiem Wydziału Organizacyjnego. Do tej pory organizowałam codzienną pracę urzędnikom, teraz moim bezpośrednim klientem będą wodzisławianie. Dla mnie ta praca to właśnie służba mieszkańcom. Bardzo szanuję dorobek Mirosławy Meisel i wszystkich wcześniejszych kierowników USC. Cenię sobie też doświadczenie całego obecnego personelu i na pewno będę z niego korzystać.

Magdalena Szymańska, redaktor Gazety Wodzisławskiej

Zabiegani w codzienności, gubimy ważne jej fragmenty. Ten stan rzeczy spotęgowała obecna sytuacja – umknęło nam o wiele więcej momentów, niżbyśmy chcieli. I ten, z początku roku, o którym nawet nie myślałyśmy, że taki będzie – stał się ostatnim naszym wspólnym spotkaniem na płaszczyźnie zawodowej. Zawsze elegancka, błyskotliwa, serdeczna – to pierwsze przychodzi mi na myśl, gdy wspominam panią Mirosławę Meisel, jako kierownik USC. Nasze drogi zwykle splatały się w zacnych okolicznościach, bo w pełnych wzruszeń spotkaniach z jubilatami. Tym wyjątkowym i ważnym dla wielu wodzisławian chwilom, pani Mirosława Meisel dodawała szczególnej oprawy. Z pieczołowitością dbała o to, by każde takie wydarzenie było prawdziwym świętem. Z łatwością budowała relacje z drugim człowiekiem, wzruszała słowem, z uwagą wsłuchiwała się w przytaczane przez nich wspomnienia. Swoją osobowością, otwartością bez problemu zjednywała sobie sympatię innych. Skutecznie zarażała uśmiechem. Jestem przekonana, że pani Mirosława z takim nastawieniem do życia, jeszcze wiele w nim osiągnie. I dla siebie, już w nowej roli, zaczerpnie z niego jak najwięcej.

Nowa kierownik USC

Od 1 października br. kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego w Wodzisławiu Śląskim jest Joanna Kamińska. Wcześniej, od 1999 roku, pełniła ona funkcję naczelnik Wydziału Organizacyjnego Urzędu Miasta. W grudniu minie 30 lat, odkąd pracuje w wodzisławskim UM.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • grudzień listopad pażdziernik