brama

Napisane przez: Karolina 04-10-2021

Miraż zatańczy dla uczniów i przedszkolaków

O tym, że taniec może być pasją i sposobem na życie, będą przekonywać tancerze zespołu tanecznego Miraż, podczas wyjątkowego wydarzenia, które odbędzie się już 19 października o godz. 9.00, 10.30 i 12.00. Prawie godzinne wydarzenie kierowane jest do przedszkolaków i uczniów klas I-VIII.

Miraż specjalizuje się w tańcu show dance, jazz dance i modern jazz i właśnie te style zaprezentują tancerze podczas koncertu, z kolei widzowie dowiedzą się, jak je odróżniać. Będzie zarówno kolorowo i wesoło, jak i nostalgicznie oraz poważnie.

Zespół taneczny Miraż działa niezmiennie w Wodzisławskim Centrum Kultury od niespełna 30 lat. Ma na swoim koncie niezliczone nagrody z zawodów o randze ogólnopolskiej, europejskiej i światowej. Tylko w tym roku zespół zdobył tytuł Mistrza Polski solistów w balecie, tytuł II Wicemistrza Polski formacji w tańcu modern, tytuł Wicemistrza Polski duetów w tańcu modern oraz tytuł Wicemistrza Polski solistów w tańcu modern.

Układy przygotowali trenerzy zespołu: Lenka Krčovà, Evgeniya Makeeva-Wyputa oraz Dominika Pławna. Pod kątem akrobatycznym i gimnastycznym tancerzy przygotował Marcin Kost.

Obecnie zespół zrzesza ponad setkę tancerzy w kilku grupach wiekowych – począwszy od kilkuletnich dzieci, na nastolatkach skończywszy. W najbardziej zaawansowanych grupach zajęcia są bardzo intensywne, a typowe zajęcia taneczne uzupełnione są ćwiczeniami akrobatycznymi i baletem. Profesjonalizm kadry instruktorskiej, w połączeniu z niezwykłą pasją i ciężką pracą tancerzy dają jednak efekty – Miraż nie tylko regularnie występuje, ale również odnosi znaczące sukcesy na imprezach tanecznych.

Rezerwacji biletów (cena: 10 zł) należy dokonywać mailowo: piak@wck.wodzislaw.pl do 13 października. Informacji na temat koncertu udzielają pracownicy Działu Projektów i Animacji Kulturalnej WCK (tel. 32 455 48 55).

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


  • FOTORELACJE

  • październik sierpien lipiec