brama

Napisane przez: KB 05-10-2018

Miasto po raz kolejny pomogło szpitalowi

Miasto dołożyło się do zakupu nowego sprzętu medycznego dla wodzisławskiego szpitala. Po raz kolejny prezydent miasta Mieczysław Kieca podjął też decyzję o umorzeniu lecznicy podatku od nieruchomości.

Decyzję o umorzeniu wszelkich zaległości podatkowych Powiatowego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Rydułtowach i Wodzisławiu Śląskim wobec miasta prezydent przekazał na ręce dyrektor Doroty Kowalskiej. Dokonał tego podczas uroczystości otwarcia po remoncie trzech kolejnych przychodni: kardiologicznej, chirurgicznej i urazowej.

Placówki medyczne dbają o bezpieczeństwo nas wszystkich, dlatego uważam, że warto je wspierać. Wodzisławska lecznica nie jest szpitalem miejskim, ale bardzo chcemy, by świadczyła usługi medyczne na rzecz mieszkańców na jak najwyższym poziomie. Stąd kolejne decyzje o udzieleniu pomocy szpitalowi poprzez dołożenie się do zakupu nowego sprzętu i umorzenie wszelkich zaległości podatkowych wobec miasta – mówi Mieczysław Kieca.

Na kupno nowego sprzętu z budżetu miejskiego przekazano 50 tys. zł.

182 tys. zł należności głównej i odsetek – to z kolei kwota, jakie miasto umorzyło wodzisławskiej lecznicy. Należy podkreślić, że nie jest to pierwsza tego typu pomoc dla placówek opieki zdrowotnej ulokowanych na terenie Wodzisławia Śląskiego. W poprzednich latach z tytułu zaległości podatkowych miasto pomogło m.in. Wojewódzkiemu Szpitalowi Chorób Płuc im. dr. A. Pawelca.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • kwiecień marzec luty