brama

Napisane przez: lena 03-10-2020

Marcin Kydryński spotkał się z czytelnikami

W wielowątkową refleksję o Afryce minionej zabrał czytelników Marcin Kydryński, który gościł w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wodzisławiu Śląskim. Spotkanie z radiowcem, wędrowcem, fotografem miało miejsce 2 października.

Z niewątpliwej pasji, poniekąd pod pretekstem, po części – niemalże z wrodzonego przekonania o ulotności – zrodziła się pełna odniesień do przeszłości książka: „Dal. Listy z Afryki minionej” autorstwa Marcina Kydryńskiego. To jedyna w swoim rodzaju opowieść o Afryce, utkana z dawnych, archiwalnych fotografii, map, rycin, ale i osobliwego, wnikliwego spojrzenia autora. W końcu, jak zaznacza Marcin Kydryński, to książka, która oddaje głos świadkom tamtych czasów. I o tym przekonywał czytelników, z którymi spotkał się w Bibliotece.

Warto zaznaczyć, że „Dal” to prequel do wydanej w 2016 roku „Bieli”. Jej ostateczny kształt to efekt czteroletnich poszukiwań, analiz, selekcji bogatych materiałów archiwalnych i przemyśleń.

Dyskusja, rzecz jasna, była wielowątkowa. Poza tematem wiodącym, nie zabrakło w niej odniesień do subtelnych dźwięków i zachwycających uroków ukochanej przez autora Lizbony. Marcin Kydryński sygnalizował też, że rozmyśla o napisaniu kolejnej książki, dla której inspiracją miałaby być Etiopia. To dzieło dopełniło by swoisty cykl, który tworzą „Biel” i „Dal”.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • pażdziernik wrzesień sierpien