brama

Napisane przez: lena 19-06-2017

Lato z Mamutem, czyli wakacje w Muzeum

Hasłem przewodnim tegorocznych Wakacji z Muzeum w Wodzisławiu Śląskim będzie mamut, którego zakonserwowany cios można już od jakiegoś czasu podziwiać na wystawie. Co tydzień odbywać będą się zajęcia, którym ten ssak będzie patronował.

Interesujecie się archeologią i chcecie poczuć się prawdziwymi odkrywcami? A może już w poprzednich latach uczestniczyliście w warsztatach i chcecie spróbować znów wykopać coś ciekawego? Jeśli macie skończone 7 lat, to z takich warsztatów organizowanych przez muzeum skorzystać można będzie już 26 lipca, 16 sierpnia i 30 sierpnia. Koszt uczestnictwa w warsztatach archeologicznych to 4 zł od osoby.

Jeśli chcielibyście spróbować swych sił w układaniu mozaiki, w placówce pojawcie się 12 lipca. Wiek – 7 lat. Koszt warsztatów mozaikowych to 3 zł od osoby.

A może interesuje Was jak żyły, co jadły i dlaczego wyginęły mamuty? O tym wszystkim dowiecie się na zajęciach pt. „Tajemnicze życie mamutów”, które odbędą się 19 lipca i są bezpłatne.

W wakacyjnej ofercie muzeum nie może również zabraknąć zwiedzania wodzisławskiej starówki z przewodnikiem. Na oprowadzanie po mieście organizatorzy zapraszają 5 lipca i 9 sierpnia. Ze względów bezpieczeństwa dzieci do lat 10 mogą przyjść wyłącznie pod opieką dorosłych. Koszt to 2 zł od osoby.

A na koniec zajęcia dla wszystkich, które odbędą się w Parku Miejskim obok Kapsuły Czasu i organizujemy je razem w Wodzisławskim Centrum Kultury. Baw się z nami – Mamutami! i to już 2 sierpnia. Również i te spotkanie będzie bezpłatne.

Wszystkie zajęcia zaczynać się będą o godzinie 11:00 i trwać około 2 godzin. Na wszystkie (za wyjątkiem „Baw się z nami…”) obowiązują wcześniejsze zapisy, ponieważ ilość miejsc jest ograniczona. Można ich dokonać osobiście w sekretariacie Muzeum, lub telefonicznie (32 455 25 74).

źródło: Muzeum Wodzisławia Śląskiego

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • kwiecień marzec luty