brama

Napisane przez: KB 11-02-2021

Kwalifikacja wojskowa od 9 sierpnia

W tym roku kwalifikacja wojskowa na terenie województwa śląskiego zostanie przeprowadzona od 9 sierpnia do 19 listopada 2021 r.

W związku z panującą pandemią koronawirusa, tegoroczna kwalifikacja wojskowa zostanie przeprowadzona w okresach od 7 kwietnia do 23 lipca 2021 r. oraz od 9 sierpnia do 19 listopada 2021 r. na terenie całego kraju. Zorganizuje ją około 400 powiatowych komisji lekarskich powoływanych przez wojewodów. Tegoroczne zmiany w terminach przeprowadzania kwalifikacji wojskowej związane są z panującą pandemią koronawirusa i m.in. tym, że lekarze oraz pozostały personel medyczny odpowiedzialny za organizację kwalifikacji, jest obecnie skierowany do walki z COVID-19.

Jak poinformował 26 stycznia br. wicewojewoda śląski został wyznaczony termin stawienia się przed komisją lekarską dla mieszkańców województwa śląskiego. Będzie to w dniach od 9 sierpnia do 19 listopada 2021 r.  Szczegółowe informacje o terminie i miejscu prowadzenia kwalifikacji wojskowej w naszym powiecie zostaną podane w późniejszym terminie. Przypominamy, że każda osoba podlegająca stawiennictwu do kwalifikacji wojskowej w 2021 r. otrzyma pocztą imienne wezwanie.

Do kwalifikacji wojskowej w 2021 r. zostaną wezwani:

Osoby, które po raz pierwszy zostaną wezwane do kwalifikacji wojskowej powinny zabrać ze sobą:

Natomiast ci, którzy do kwalifikacji podchodzą po raz kolejny powinni dodatkowo zabrać ze sobą dokumentację medyczną dotyczącą zmian w stanie ich zdrowia, w tym wyniki badań specjalistycznych przeprowadzonych w okresie ostatnich 12 (lub 24) miesięcy oraz książeczkę wojskową.

źródło: Starostwo Powiatowe

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • luty styczeń grudzień