brama

Napisane przez: Karolina 05-10-2021

Kurs teatralny dla nauczycieli i wychowawców w WCK

Wodzisławskie Centrum Kultury zaprasza nauczycieli, instruktorów teatralnych, wychowawców przedszkolnych na kurs teatralny, który odbędzie się 20-21 listopada br. Kurs jest propozycją dla tych, którzy mają dosyć teoretycznych wykładów, seminariów, teorii niekoniecznie pokrywającej się z rzeczywistością szkolną, przedszkolną i tą w domach kultury.

Praktyczne zastosowanie i doświadczanie na sobie samym – to idea, która przyświeca stworzeniu tego cyklu zajęć skierowanych do instruktorów i nauczycieli prowadzących teatry amatorskie / szkolne / przedszkolne, bądź tych, którzy przygotowują dzieci i młodzież do konkursów recytatorskich. Każdy z prowadzących warsztaty posiada szerokie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą, zna i rozumie teatr amatorski, szkolny i przedszkolny.

Tegoroczny kurs obejmie następujące zagadnienia: rozwijanie wyobraźni u dzieci i młodzieży, działanie i ruch na scenie, interpretacja słowa, tworzenie etiudy teatralnej i spektaklu, ćwiczenia aktorskie, praca z tekstem, tworzenie scenariusza przedstawienia, wybór repertuaru dla dzieci, tworzenie prostej scenografii, rekwizytów i kostiumu teatralnego, improwizacja teatralna, ćwiczenia dykcyjne i emisyjne, tworzenie teatru malucha, animacje i zabawy teatralne itp.

Warsztaty poprowadzą:

Każda edycja kursu teatralnego w Wodzisławskim Centrum Kultury jest inna. Osoby, które nie uczestniczyły w poprzednich lub uczestniczyły we wszystkich edycjach mogą śmiało wziąć udział w kursie. Program nie powtórzy się. Cena od osoby wynosi: 250 zł i obejmuje: udział w kursie, certyfikat uczestnictwa, poczęstunek, materiały / notatki z zajęć, foto- i video-rejestracja niektórych ćwiczeń. Zapisy odbywają się za pośrednictwem maila ara@wck.wodzislaw.pl. Szczegółowe informacje pod nr tel. 32 4554855 wew.27.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


  • FOTORELACJE

  • październik sierpien lipiec