brama

Napisane przez: lena 17-10-2019

KTT Spin Mistrzem Polski

Klub Tańca Towarzyskiego Spin z Wodzisławskiego Centrum Kultury otrzymał dwa złote medale i tytuł mistrza Polski podczas XXXVI Mistrzostw Polski Formacji Tanecznych, Mini Formacji oraz Debiutów w Białobrzegach koło Radomia. Mistrzowski tytuł i złoto wywalczyła Mini Formacja „Spin” oraz Dziewczęca Formacja „Hawana”, która zwyciężyła również w kategorii debiuty. Mistrzostwa odbyły się 12 października br.

Klub współzawodniczył z grupami tanecznymi z całej Polski. Mistrzostwa organizowane przez Polskie Towarzystwo Taneczne są najważniejszą imprezą w kalendarzu zawodów w kraju. Mistrzostwa Polski w Białobrzegach są jednocześnie eliminacjami Mistrzostw Świata i Europy. Impreza jest okazją do zaprezentowania tańców latynoamerykańskich i standardowych. Klub z Wodzisławskiego Centrum Kultury specjalizuje się głównie w łacinie i w tej kategorii zdobywa największe sukcesy. Trenerami mistrzowskich grup są Elżbieta Lasocka i Sebastian Lasocki.

– To kolejny mistrzowski sukces zespołu z WCK, działającego w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego. Z nieukrywaną dumą gratuluję zwycięskim formacjom i ich instruktorom. To ogromne wyróżnienie, wypracowane ciężką pracą. To również dobra promocja miasta oraz najlepsze świadectwo jakości naszych zajęć i wspaniałej kadry – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury

Klub Tańca Towarzyskiego SPIN działa w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego ARA w Wodzisławskim Centrum Kultury od ponad 30 lat. Reprezentuje Wodzisław Śląski na zawodach o randze wojewódzkiej, krajowej i międzynarodowej. Tancerze wielokrotnie stali na podium Mistrzostw Polski wpisując się tym samym w elitę najlepszych formacji tanecznych w naszym kraju. Zespół co roku ogłasza nabór na przełomie września i października. W sześciu grupach wiekowych trenują tancerze w wieku od 7 do 30 lat.

źródło: WCK

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • czerwiec maj kwiecien