brama

Napisane przez: asp 22-10-2021

Krzysztof Paweł Bogocz „COOLturalnym gościem WCK”

Tym razem wydarzenie „COOLturalny gość WCK” będzie kręcić się wokół sztuki. Ze słuchaczami spotka się Krzysztof Paweł Bogocz, współproducent dokumentalnych form filmowych, reżyser, scenarzysta, twórca wideoklipów i muzyk. Wydarzenie zaplanowano na poniedziałek, 25 października o godz. 19:00.

Tę listę zajęć i zainteresowań gościa Wodzisławskiego Centrum Kultury wypełnić można by o wiele gęściej, o czym przekonają się Ci, którzy postanowią uczestniczyć w tym wieloaspektowym spotkaniu. To człowiek, który bez wątpienia wie, jak zmyślnie wykadrować rzeczywistość, by efekt był co najmniej interesujący. Wie też, gdzie szukać inspiracji dla swoich projektów. O burzliwych twórczych procesach, o artystycznych smaczkach, o życiu za kulisami, ale i o spotkaniach na wskroś ważnych, z właściwą sobie lekkością, opowie Krzysztof Paweł Bogocz.
Obecnie swoją działalność koncentruje na dokumencie. Jest twórcą obrazu filmowego, którego bohaterem uczynił Aleksandra Dobę, jednego z najwybitniejszych polskich podróżników. Mowa o produkcji „Happy Olo – pogodna ballada o Olku Dobie”. Aktualnie finalizuje prace nad filmem, w którego centrum znaleźli się piloci Franciszek Żwirko i Stanisław Wigura. Tematów szuka na Zaolziu. Dżem, Pogodno, SBB, Kazik Staszewski, Lech Janerka, to między innymi artyści, z którymi Krzysztof Paweł Bogocz współpracował jako realizator wideoklipów. Jest również twórcą wideoklipu Maxa Cavalery (Sepultura, Soulfly) „For the Little Mouses”, co więcej jego scenariusz zrealizowała grupa R.E.M. w klipie „Bad Day”.
Ma na swoim koncie statuetkę Fryderyka za najlepszy teledysk roku „Wolność słowa” Püdelsów oraz nagrodę za najlepszy scenariusz roku na 13. Yach Film Festiwal – „Dawna dziewczyna” Püdelsów. Realizował też wiele spotów reklamowych i promocyjnych, czy czołówek programów tv.
Ponadto, Krzysztof Paweł Bogocz nie stroni od przedsięwzięć dedykowanych najbardziej wymagającej publiczności, jest bowiem autorem scenariuszy, realizatorem i współrealizatorem szeregu spektakli teatralnych dla młodych widzów. Nie tylko tworzył „sceny”, ale i sam na nich występował, chociażby w roli gitarzysty.
– Cieszę się, że Coolturalny gość WCK wraca po przerwie do repertuaru Wodzisławskiego Centrum Kultury. Spotkanie z Pawłem Bogoczem będzie z całą pewnością ciekawą i wartościową propozycją spędzenia wolnego czasu – mówi Katarzyna Rokowska-Szyroki, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.
Jeśli wymienione tematy rozbudziły Waszą ciekawość, koniecznie pojawcie się w sali klubowej WCK już 25 października o godz. 19:00. Wstęp na wydarzenie bezpłatny.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


  • FOTORELACJE

  • grudzien listopad październik