brama

Napisane przez: lena 13-05-2019

Koszykarskie zmagania naszych zawodników

W minioną sobotę, w Rybniku zawodnicy MKS Wodzisław Śląski uczestniczyli w ostatnim turnieju koszykówki w ramach rozgrywek grupy B minikoszykówki chłopców rocznika 2007 i młodszych.

W pierwszym meczu wodzisławska drużyna zmierzyła się z gospodarzami turnieju, zespołem MKKS II Rybnik. Mecz był bardzo wyrównany i zacięty od pierwszej do ostatniej minuty. Na prowadzenie wychodziła raz jedna, raz druga drużyna. Do przerwy lepsi byli gospodarze (14:11), jednakże cały mecz zakończył się zwycięstwem naszego zespołu różnicą 4 punktów (29:33).

Drugie spotkanie to pojedynek z MKS MOS Katowice. Mecz rozpoczął się bardzo obiecująco, ponieważ pierwszą kwartę wodzisławscy zawodnicy wygrali stosunkiem punktów 15:13. Niestety w kolejnych kwartach lepiej spisywała się drużyna z Katowic. Mecz zakończył się jej zasłużonym zwycięstwem (58:25).

– Najlepszym zawodnikiem tego turnieju w naszej drużynie był Maciek Łazarczyk, ale cały zespół zasłużył na pochwałę za ambitną walkę w każdej minucie meczu. Cieszą postępy czynione przez naszych młodych koszykarzy i mamy nadzieję, że w kolejnym sezonie będziemy mieli jeszcze więcej powodów do radości – komentował trener Mirosław Pielorz.