brama

Napisane przez: lena 26-11-2019

Konkurs z historią w tle

Muzeum w Wodzisławiu Śląskim zachęca do udziału w konkursowym wyzwaniu – „Drzewa – świadkowie historii”. Fotografujecie? Interesujecie się historią? To wyzwanie dla Was. Remont drogi Wojewódzkiej 933, wymusza w krajobrazie zmiany. Już wkrótce bezpowrotnie wycięte zostaną drzewa rosnące wzdłuż tej trasy. Wiekowe topole, dęby i lipy były świadkiem tragicznej historii – to po tej właśnie drodze w styczniu 1945 roku szli więźniowie KL Auschwitz, uczestnicy Marszu Śmierci. Trudno w języku ludzkim znaleźć słowa, które wobec wielkiej machiny Holokaustu nie byłyby tylko banałem. Na temat zorganizowanej i zrealizowanej przez niemiecki system państwowy zbrodni powiedziano wiele. Czy jednak wystarczająco dużo? Gdyby te drzewa mogły mówić… Niestety, już wkrótce przejdą do historii. – Czekamy na zdjęcia przedstawiające Drogę 933. Spróbujcie oddać klimat trasy Marszu Śmierci, uchwyćcie jej ostatnie chwile. Na zdjęcia w Waszym wykonaniu czekamy do końca listopada 2019 roku. Najlepsze prace przedstawimy na wystawie, stronie internetowej. Atrakcyjne nagrody czekają – informują pracownicy Muzeum.

Co trzeba zrobić, by wziąć udział w konkursie?

1. Wykonajcie zdjęcia z wybranego odcinka DW 933 pomiędzy Pawłowicami a Pszczyną

2. Prześlijcie do Muzeum co najmniej trzy powiązane ze sobą fotografie w formacie .jpg lub .tif na adres kontakt@muzeum.wodzislaw.pl wraz ze swoimi danymi (imię, nazwisko, wiek, miejscowość zamieszkania, miejsce zrobienia zdjęcia) do dnia 30 listopada 2019. Wysłanie zdjęć na adres Muzeum oznacza automatycznie wyrażenie zgody na publikację ich na stronie www.muzeum.wodzislaw.pl oraz na specjalnej wystawie.

3. Ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród odbędzie się w grudniu br. O terminie uczestnicy konkursu zostaną poinformowani specjalnym mailem.

źródło: Muzeum w Wodzisławiu Śląskim

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • sierpien lipiec czerwiec