brama

Napisane przez: lena 28-09-2020

Konkurs fotograficzny rozstrzygnięty

Piętnaście prac, pięciu autorów i zacny oceniający. Tak podsumować można konkurs, do udziału w którym pasjonatów fotografii dokumentalnej zaprosiło Wodzisławskie Centrum Kultury. Laureatem został Damian Szewczyk. Przyznano też wyróżnienie.

Tematem wiodącym konkursu był „Człowiek w przestrzeni Wodzisławia Śląskiego”. Nadesłanym pracom z uwagą przyjrzał się ceniony fotograf dokumentalista – Mariusz Forecki, którego znakomita publikacja „Mechanizm” była nagrodą główną w konkursie. Otrzyma ją Damian Szewczyk, doceniony za cykl trzech fotografii, ciekawych pod względem techniki wykonania i artystycznego zamysłu. Do laureata powędruje też publikacja wydana przez Pix.house. W konkursie wyróżnione zostały prace Justyny Śledzińskiej, która otrzyma dwie publikacje wydawnictwa Pix.house.

– Prace laureata Damiana Szewczyka zasługują na uwagę za świetne wzmocnienie wrażenia deszczowej aury poprzez użycie odpowiedniej techniki. Z kolei fotografie Justyny Śledzińskiej za zarejestrowanie codzienności związanej z covidem w symboliczny, nieszablonowy sposób – podkreśla Mariusz Forecki, fotograf.

foto: Damian Szewczyk – Barbórka

foto: Damian Szewczyk – ING

foto: Damian Szewczyk – Za szybą

Warto nadmienić, że temat konkursu nawiązywał do myśli przewodniej II Festiwalu dokumentu „Optyka wymienna”, który transmitowany był online z WCK. Wszystkie prace opublikowane zostaną na stronie www.wck.wodzislaw-slaski.pl, w mediach społecznościowych WCK, zaś zwycięski obraz doczeka się także publikacji w wersji drukowanej „Gazety Wodzisławskiej”.

– Gratuluję wszystkim uczestnikom naszego konkursu, a szczególnie jego zwycięzcom. Ocena jury pracującego pod fachowym okiem mistrza obiektywu, Mariusza Foreckiego, jest bez wątpienia ogromną wartością dodaną do konkursowych nagród – dodaje Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

foto: Justyna Śledzińska

foto: Justyna Śledzińska

foto: Justyna Śledzińska

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • pażdziernik wrzesień sierpien