brama

Napisane przez: lena 09-01-2020

Konkurs dla młodych majsterkowiczów w WCK

Wodzisławskie Centrum Kultury wraz z Akademią Techniczną Małolata zaprasza do udziału w konkursie dla majsterkowiczów i miłośników Lego. Konkurs pod nazwą YETI (Young Explorer, Technician, Inventor – Młody Odkrywca, Technik, Wynalazca) to propozycja dla młodych konstruktorów pozostających w mieście w okresie ferii zimowych.

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie budują w domu ze swoich klocków Lego dowolny projekt i zgłaszają go do konkursu. Rodzaj klocków (ogólne, duplo, technics, friends, boost, mindstorms czy bionicle) jest dowolny. W dniu imprezy należy przynieść ze sobą wykonaną konstrukcję. Jury oceni wszystkie prace i wyłoni zwycięzców. Ponadto, każdy z uczestników będzie mógł wziąć udział w warsztatach z elektroniki, majsterkowania czy programowania i rozwiąże test z wiedzy technicznej. Za udział we wszystkich częściach uczestnik otrzymuje punkty, których suma da wynik, na podstawie którego przyznane zostaną miejsca. Dla uczestników przewidziano dyplomy i nagrody rzeczowe. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Uczestnicy oceniani będą w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III, klasy IV-VI oraz klasy VII – VIII. Jak się zgłosić? Wystarczy wypełnioną kartę zgłoszenia wysłać na adres: neir@op.pl w terminie do 23 stycznia br. Informacji na temat konkursu YETI udziela sekretariat WCK – tel. 32 4554855 oraz Antoni Duda z Akademii Technicznej Małolata tel. 517 872 001.

YETI odbędzie się 25 stycznia w godzinach 10:00-13:00 w sali klubowej Wodzisławskiego Centum Kultury.

– Wydarzenie to cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Jest organizowane w ciekawej formule i zadowala nawet najbardziej wymagających młodych majsterkowiczów i konstruktorów – zachęca Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Liczba uczestników konkursu jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Pliki do pobrania:

Regulamin

Karta zgłoszenia

 

Krótki clip podsumowujący III edycję YETI można zobaczyć tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=pWBANsxAGkU&feature=youtu.be

źródło: WCK

foto: Gazeta Wodzisławska

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • sierpien lipiec czerwiec