brama

Napisane przez: lena 08-06-2019

Koncertowe Dni Miasta

Przed nami wielkie, niepowtarzalne koncertowe emocje na Stadninie Miejskim. Dziś podczas jubileuszowych 50. Dni Miasta Wodzisławia Śląskiego usłyszymy bezdyskusyjne gwiazdy polskiej sceny muzycznej. A wystąpią dla Was: Walfad, Cleo, Mrozu i Kult. Ze sceny popłyną różnorodne dźwięki, gwarantujące wyjątkowe emocje.

Drugi dzień wyśmienitej zabawy rozpocznie występ wodzisławskiego zespołu Walfad. Grupa powstała w 2011 roku z inicjatywy Wojciecha Ciuraja (wokal, gitara). W jego skład wchodzą również: Paweł Krawiec – gitara, skrzypce, Radosław Żelazny – gitara basowa, Dariusz Tatoj – instrumenty klawiszowe i Jakub Dąbrowski – perkusja. Występy zespołu od początku wzbudzają entuzjazm lokalnej społeczności. Muzyka, którą tworzą jest fuzją rockowych, bezkompromisowych brzmień, wypełnioną poetyckimi tekstami, zmuszającymi do myślenia. Walfad ma na swoim koncie cztery albumy

mat.pras.

Któż nie zna utworów „My Słowianie”, „Łowcy gwiazd”, „Zabiorę nas”? Piosenki Cleo, a właściwie Joanny Klepko, podbijają od lat radiowe listy przebojów. Wodzisławianie usłyszą je na żywo już dziś, 8 czerwca. Nim stała się jedną z najpopularniejszych polskich wokalistek, Cleo śpiewała w chórze gospel „Soul Connection” oraz duecie „Dwie Asie”. Swoich sił próbowała także w programie X Factor. Dopiero współpraca z producentem muzycznym Donatanem przyniosła jej rozgłos. Dajcie się ponieść tej zmysłowej i rytmicznej muzyce.

mat.pras.

Nieustannie zaskakuje brzmieniem. Ostatnie dwie płyty „Zew” i „Aura” na dobre zagościły na listach przebojów. Mrozu, bo o nim mowa, to charyzmatyczny i niewątpliwie utalentowany artysta wykonujący muzykę z pogranicza blue-eyed soul, neo-blues popu i R&B. Mrozu est laureatem nagrody Viva Comet Awards i dwóch nagród Eska Music Awards. Nominowany był również do Europejskich Nagród Muzycznych MTV, Superjedynek. Znany jest m.in. z utworów tj. Miliony monet, Jak nie my to kto, Szerokie wody. Energetyczny koncert w jego wydaniu to wydarzenie, na którym trzeba być.

mat.pras.

W finale drugiego dnia święta miasta usłyszymy fenomenalną grupę Kult. Kult został założony w 1982 r. przez Kazika Staszewskiego i Piotra Wieteskę. Wywodzący się z punk rocka i nowej fali zespół na przestrzeni lat eksperymentował z brzmieniem, wykorzystując instrumenty dęte i klawiszowe, inspirując się rockiem psychodelicznym, jazzem czy miejskim folkiem. Zespół wydał 18 albumów, w tym cztery zawierające materiał nagrany podczas koncertów. Do najpopularniejszych utworów Kultu należą, m.in. Gdy nie ma dzieci, Arahja, Baranek. Na koncert takiej gwiazdy wielu fanów czekało z niecierpliwością. Dziś stanie się on faktem.

mat.pras.

 

Trwa sprzedaż biletów. Godziny otwarcia kas biletowych na Stadionie Miejskim (ul. Bogumińska):

Co jeszcze nas czeka tego dnia? Zerknijcie na program.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • wrzesien sierpien lipiec