brama

Napisane przez: lena 31-10-2019

Koncert na 100-lecie Chóru „Jadwiga”

Chór „Jadwiga” z Wodzisławia Śląskiego obchodzi w tym roku imponujący jubileusz 100-lecia pracy. Z tej okazji, w niedzielę 10 listopada o godz. 16:00 w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wodzisławiu Śląskim odbędzie się okolicznościowy koncert.

Chórowi „Jadwiga” towarzyszyć będzie orkiestra kameralna pod dyrekcją Donaty Miłowskiej i Ryszarda Uchera. Gościnnie wystąpi również Stowarzyszenie Śpiewacze Ostrawskich Nauczycielek, z którym wodzisławski chór realizował w latach 2017-2018 projekt „Śląska muzyka”. Podczas koncertu usłyszymy m.in.: G. Verdiego „Chór niewolników” z opery „Nabucco”, J. Zangla „Credo, Gloria i Agnus Dei” ze mszy do św. Ludwika oraz C. Francka „Panis Angelicus”. Jubileusz Chóru „Jadwiga” wpisuje się również w obchody 100-lecia Powstań Śląskich. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

– Jubileuszowy koncert będzie okazją do udziału w ciekawym wydarzeniu muzycznym, które z pewnością spodoba się wodzisławskiej publiczności – zapewnia Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Chór mieszany „Jadwiga” działający na co dzień w dzielnicy Radlin II od kilku lat zasila szeregi zespołów Amatorskiego Ruchu Artystycznego w Wodzisławskim Centrum Kultury. Grupa kultywuje miłość do śpiewu, wykonuje kompozycje polskiej i światowej literatury chóralnej. Ma na swoim koncie występy w kraju, a także poza jego granicami, m.in. w Watykanie na Placu św. Piotra, w Karwinie, w Wilnie. Sztandar chóru odznaczono Honorową Złotą Odznaką Śpiewaczą, a także Złotą Odznaką z Wieńcem Laurowym. Grupa została włączona w poczet członków Konfraternii Najstarszych Chórów i Orkiestr Województwa Śląskiego. Jest zrzeszona w Śląskim Związku Chórów i Orkiestr. Swoim bogatym repertuarem pieśni świeckich i sakralnych uświetnia koncerty organizowane przez Zarząd Okręgu. Śpiewa także podczas uroczystości związanych z historią naszego miasta.

Wydarzenie organizuje Wodzisławskie Centrum Kultury i Miasto Wodzisław Śląski.

źródło: WCK

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • maj kwiecien marzec