brama

Napisane przez: asp 14-10-2021

„Koncert Jesienny” z Krzesimirem Dębskim w WCK

Przed nami projekt muzyczny, obok którego nie można przejść obojętnie. Już pod koniec listopada na deskach wodzisławskiej sceny usłyszymy połączone siły Śląskiego Chóru „Ad libitum”, Krakowskiego Tria Stroikowego oraz Krzesimira Dębskiego. „Koncert Jesienny” odbędzie się w Wodzisławskim Centrum Kultury w niedzielę, 21 listopada o godz. 18:00. Bilety już w sprzedaży.

Krzesimir Dębski

Kompozytor a także dyrygent, skrzypek jazzowy, pianista, aranżer i producent muzyczny. Laureat wielu prestiżowych konkursów. Grał z czołowymi muzykami jazzowymi w Polsce i na świecie. Nagrał ponad dziesiątki albumów ze swoimi kompozycjami. W swoim dorobku ma niezliczoną ilość utworów symfonicznych i kameralnych. Twórca muzyki teatralnej, eksperymentalnej i filmowej.

Śląski Chór Kameralny „Ad libitum”

Powstał w 1999 roku. Podejmuje różnorodne wyzwania muzyczne: opracowania na chór muzyki rozrywkowej, widowiska poetycko-muzyczne, opraw liturgii w rycie greckokatolickim, gregoriańskim, przedstawienia operowe. Współpracuje z teatrami muzycznymi, orkiestrami oraz z czołowymi artystami sceny polskiej i europejskiej. Wielokrotnie nagradzany zespół występował na scenach w Polsce i za granicą. Dyrygentem i kierownikiem artystycznym „Ad libitum” jest Izabella Zielecka-Panek, profesor doktor habilitowana w Instytucie Sztuk Muzycznych Uniwersytetu Śląskiego, chórmistrz, nauczyciel akademicki, wieloletni dyrygent, a także prezes Fundacji Muzyka Bez Granic.

Krakowskie Trio Stroikowe

Działa od 1998 roku i tworzą go: oboista Marek Mleczko, klarnecista Roman Widaszek oraz fagocista Paweł Solecki. Są to laureaci krajowych i międzynarodowych konkursów muzycznych. Mają w swym dorobku wiele koncertów kameralnych z różnorodnym repertuarem, od muzyki barokowej do współczesnej. Występowali na scenach Europy oraz na prestiżowych festiwalach muzycznych w Polsce.

„Koncert Jesienny” w wykonaniu powyższych artystów odbędzie się w niedzielę, 21 listopada o godzinie 18:00. Bilety na to wydarzenie w cenie 70 zł do nabycia w kasie WCK i w sprzedaży online. Kasa WCK czynna na pół godziny przed seansami filmowymi i wydarzeniami oraz w czwartki w godzinach 10:00-12:00.

Zakup biletu jest równoznaczny z zapoznaniem się z regulaminem. Warunki uczestnictwa w wydarzeniach określa Regulamin udziału w seansach Kina Pegaz oraz w innych wydarzeniach artystycznych w Wodzisławskim Centrum Kultury w trakcie pandemii COVID-19 w Polsce. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania/przeniesienia imprezy w razie wprowadzenia obostrzeń w walce z wirusem COVID-19.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


  • FOTORELACJE

  • grudzien listopad październik