brama

Napisane przez: lena 08-11-2019

Kolejne umowy na remont dróg podpisane

6 listopada w Urzędzie Miasta Wodzisławia Śląskiego podpisano umowy na remonty ulic: Daszyńskiego i Osadniczej. Drogi zostaną wyremontowane dzięki zdobytemu przez miasto dofinansowaniu w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

FDS stanowi instrument wsparcia realizacji zadań na drogach zarządzanych przez samorządy. Jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym. Miasto jest już po kilku ważnych  przetargach, w których zostały wybrane firmy nadzorujące zaplanowane remonty i przebudowy.

Za remont ulicy Ignacego Daszyńskiego będzie odpowiedzialna Firma Budowlana D-ART oraz Przedsiębiorstwo Usług Technicznych INFRAGO. Firmy mają swe siedziby w Jankowicach.

W ramach zadania zostanie przebudowana nawierzchnia drogi na odcinku o długości 309 mb. Umowna wartość zadania to ponad 500 tys. zł. Remont ulicy Osadniczej wykona Przedsiębiorstwo Usługowo Produkcyjne „Alkor” Sp. z o.o. mieszczące się w Wodzisławiu Śląskim. W ramach zadania zostanie przebudowana nawierzchnia drogi na odcinku o długości 350 mb. Umowna wartość zadania to ponad 350 tys. zł. Prace zakończone zostaną w czerwcu 2020 r.

źródło: WRiD

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • luty styczen grudzien