brama

Napisane przez: lena 01-02-2020

Kolędy rozbrzmiewały po raz dwunasty

W murach Szkoły Podstawowej Nr 28 w Wodzisławiu Śląskim rozbrzmiały dźwięki najpiękniejszych piosenek świątecznych, których słuchać mogliśmy w ramach XII Powiatowego Konkursu Polskich Kolęd i Pastorałek. Wydarzenie miało miejsce 31 stycznia.

Do konkursu przystąpiło ponad 60 uczestników, którzy podzieleni zostali na trzy grupy: klasy I-III, IV-VI oraz VII i VIII. Usłyszeliśmy piękne wykonania, niezwykłe aranżacje znanych i mniej znanych utworów, które zostały przygotowane pod okiem wspaniałych nauczycieli. Uczestnicy konkursu dostarczyli publiczności wielu emocji, od radości po ogromne wzruszenie.

To wydarzenie dedykowane było młodziutkiej wodzisławiance Idze Świstek, dziewczynki chorej na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Iga dzielnie zmaga się z chorobą na oddziale Onkologii i Hematologii Dziecięcej zabrzańskiego szpitala, gdzie przyjmuje chemioterapię.

Trzyosobowe jury miało za zadanie wyłonić najlepsze ich zdaniem wykonania, ciekawe aranżacje, dopracowane techniczne i pełne emocji przekazy. Wyniki konkursu poznamy w czwartek, 6 lutego, podczas uroczystości, na którą zapraszamy nie tylko uczestników konkursu, lecz także wszystkich, którzy chcą usłyszeć zwycięzców XII Powiatowego Konkursu Polskich Kolęd i Pastorałek. Uroczystość odbędzie się w Szkole Podstawowej Nr 28, początek o godzinie 17:00.

mat.: Katarzyna Cilska

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • marzec luty styczen