brama

Napisane przez: lena 01-08-2020

Kokoszyczanki online z WCK

Energetyczny i z przytupem – taki będzie koncert zespołu śpiewaczego Kokoszyczanki, który dzięki transmisji wideo na żywo zobaczymy już 5 sierpnia o 20:00 na facebooku i kanale YouTube WCK. To kolejna propozycja w ramach akcji #siećzkulturąwdomu, którą Wodzisławskie Centrum Kultury realizuje z powodzeniem od marca.

Kokoszyczanki zaprezentują dynamiczny, pełen radości program, w którym znajdą się przeboje z lat dwudziestych, a także popularne melodie oraz piosenki ludowe, biesiadne i śląskie. Artystkom na scenie będzie towarzyszyć grupa muzyczna Restart.

– Tym razem zapraszamy na występ bardzo lubianej, wodzisławskiej grupy Kokoszyczanki. Ich energia oraz świetnie dobrany repertuar są gwarancją dobrze spędzonego wieczoru. I chociaż zespół wraz z muzykami obejrzymy tylko w internecie, to z pewnością jego pozytywna atmosfera udzieli się wszystkim oglądającym – zapewnia Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Zespół Kokoszyczanki, działający przy Kole Gospodyń Wiejskich Kokoszyce, powstał dziewięć lat temu. Na początku skupiał się tylko na piosenkach ludowych z akompaniamentem akordeonu, co łączyło się ze specyfiką zespołów działających przy kole gospodyń wiejskich. Ale artystki poszły o krok dalej. Nowe aranżacje starych utworów, włączenie do repertuaru najbardziej rozpoznawalnych przebojów polskiej muzyki rozrywkowej, piosenek okolicznościowych, patriotycznych, a nawet europejskich sprawiają, że nie brzmią jak typowa kapela folklorystyczna, choć od piosenek ludowych nie stronią. Występują na dożynkach, uroczystościach strażackich, górniczych i jubileuszach. Grupa miała okazję zaprezentować się przed francuską publicznością w regionie Owernia-Rodan-Alpy. Wystąpiła także na scenie WCK podczas „Kokoszyckiej Jesieni art. – spotkanie z twórczością”. Kokoszyczanki w ciągu tych lat wypracowały swój własny, niepowtarzalny styl, o czym będziemy mogli się przekonać już niebawem. Koncert jest jednym z wydarzeń, które WCK organizuje z kokoszyckim zespołem w ramach podpisanej z końcem lipca zeszłego roku umowy o współpracy.

źródło: WCK

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • listopad pażdziernik wrzesień