brama

Napisane przez: lena 01-10-2019

Kokoszyckie spotkania z twórczością w WCK

Wodzisławskie Centrum Kultury wraz z Radą Dzielnicy Kokoszyce i Kołem Gospodyń Wiejskich z Kokoszyc zapraszają do WCK na „VI Kokoszycką Jesień art. – spotkanie z twórczością”. To artystyczne wydarzenie odbędzie się w piątek, 11 października br. o 16:00.

„VI Kokoszycka Jesień art. – spotkanie z twórczością” jest przedsięwzięciem umożliwiającym mieszkańcom Kokoszyc zaprezentowanie swoich talentów. A tych im nie brakuje. Malarstwo, rękodzieło, taniec, śpiew, muzyka to tylko niektóre dziedziny, w których kokoszyczanie czują się naprawdę dobrze. Prace artystyczne utalentowanych mieszkańców wodzisławskiej dzielnicy można będzie podziwiać w holu WCK już od godz. 16:00. Natomiast o godzinie 17:00 uwaga przybyłych gości skoncentruje się na scenie. Tam bowiem zespół śpiewaczy „Kokoszyczanki” oraz towarzyszący im muzycy z zespołu „Restart” wystąpią z programem „Pocztówka z Francji”, podczas którego usłyszymy wiązankę znanych i lubianych piosenek śląskich, popularnych, a także tych z lat dwudziestych.
– Program jest bardzo dynamiczny, pełen radości, muzycznych obrazów oraz dźwięków gitary, akordeonów i fletni. Właśnie w taki sposób chcemy opowiedzieć o wielkiej przygodzie, jaką była wizyta we Francji – mówi Joanna Lubańska, kierownik zespołu. Latem tego roku „Kokoszyczanki”, występujące we Francji jako „Dames de Cocoville” przybliżały francuskiej społeczności nasz region, zwyczaje i kulturę.
– Wydarzenie to jest efektem zawiązania współpracy pomiędzy naszą placówką i kokoszyckim Kołem Gospodyń Wiejskich. Cieszę się, że razem z lokalną społecznością współorganizujemy imprezy, które angażują wielu mieszkańców – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Poprzednie edycje „Kokoszyckiej jesieni artystycznej” odbywały się w dzielnicy Kokoszyce. Dzięki podpisanej w tym roku umowie o współpracy kulturalnej między Wodzisławskim Centrum Kultury a Kołem Gospodyń Wiejskich w Kokoszycach, w ramach którego działa zespół śpiewaczy “Kokoszyczanki”, lokalni artyści i twórcy będą mieli okazję zaprezentować swoją twórczość przed znacznie większą publicznością.
Wstęp na „VI Kokoszycką Jesień art. – spotkanie z twórczością” jest bezpłatny. Obowiązują jednak numerowane wejściówki, które można odebrać w OSP w Kokoszycach i kasie WCK.

źródło: WCK

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • luty styczen grudzien