brama

Napisane przez: lena 29-09-2020

Klub „Senior+” otwarty

Nowa przestrzeń dedykowana wodzisławskim seniorom już otwarta. Mowa o Klubie „Senior+”, który mieści się na ul. św. Jana 17, a którego prowadzenia podjęła się Fundacja „Pasja do Życia”. Bez wątpienia będzie to miejsce twórczych i towarzyskich spotkań.

Swą działalność Klub zainaugurował 28 września. Tego dnia odbyło się spotkanie, na które licznie przybyli seniorzy zainteresowani jego ofertą. To tu będą spędzać czas, rozwijać pasje, budować relacje, uczestniczyć w szeregu tematycznych wydarzeń. Funkcjonowanie Klubu koordynować będzie trójka pełnych energii i zaangażowania osób, które na ten moment tworzą Fundację „Pasja do Życia”, a są nimi: pełniący funkcję prezesa Arkadiusz Baron, wiceprezesa Barbara Baron oraz sekretarza Teresa Wisełka.

Przypomnijmy, Klub “Senior +” został zrealizowany w ramach Programu Wieloletniego „Senior +” na lata 2015-2020. W ramach tego zadania powstało pomieszczenie kuchenne wyposażone w sprzęty, urządzenia i naczynia do przygotowywania i spożywania posiłków, szatnia, łazienki, pokój gier, pokój spotkań oraz pomieszczenie ogólnodostępne. Całkowity koszt realizacji zadania opiewa na kwotę przeszło 143 tys. zł, w tym powyżej 114 tys. zł to kwota dotacji z budżetu państwa, a ponad 28 tys. zł to wkład miasta w tę inwestycję.

Klub „Senior +” przeznaczony jest dla grupy osób, powyżej 60. roku życia z terenów Wodzisławia Śląskiego, nieaktywnych zawodowo. To miejsce dla seniorów dla których integracja z rówieśnikami jest bardzo istotną kwestią. W ramach zadania zostało stworzonych 40 miejsc. Klub to kolejny krok w poszerzaniu oferty dla starszych wodzisławian

– Mylne jest przekonanie, że nic wokół nas się nie dzieje. Trzeba tylko chcieć i poszukać przestrzeni i możliwości do samorealizacji. Samo nic do nas nie przyjdzie. Warto wyjść z inicjatywą, otworzyć się na ludzi i na to, co w danym momencie oferuje nam rzeczywistość –zachęcają do integracji seniorów przedstawicielki Fundacji „Pasja do Życia”.

Wolne miejsca jeszcze są, a kolejne spotkanie już jutro, 30 września o godzinie 16:30 w siedzibie Klubu „Senior+”.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • pażdziernik wrzesień sierpien