brama

Napisane przez: lena 14-03-2019

Kibicuj Zorzy i weź mistrzowski Puchar Świata we własne ręce

Bardzo intensywny czas przeżywają obecnie siatkarki Zorzy Wodzisław Śląski, które grając co kilka dni w rozgrywkach I Ligi Śląskiej piłki siatkowej kobiet, nadrabiają ligowe zaległości spowodowane udziałem trzonu zespołu w finałach Mistrzostw Śląska kadetek.

W ubiegłym tygodniu podopieczne trenera Andrzeja Brzezinki rozegrały dwa spotkania, z zespołami z przeciwnych biegunów tabeli. W środę, 6 marca wodzisławianki podejmowały przedostatnią drużynę w tabeli – VC Victorię MOSiR Cieszyn. Zawodniczki z naszego miasta tylko w pierwszej odsłonie spotkania pozwoliły rywalkom na prowadzenie otwartej gry, z piłki na piłkę grając coraz pewniej i skuteczniej. W efekcie, po godzinie gry, wodzisławianki mogły unieść ręce w geście zwycięstwa, a kapitan Zorzy Agata Babińska, odebrała statuetkę MVP tego spotkania.

Spotkanie zakończyło się wynikiem MKS Zorza Wodzisław Śląski – VC Victoria MOSiR Cieszyn 3:0   (25:19, 25:12, 25:7)

W piątek, 8 marca czekał na wodzisławianki rywal z wyższej półki – walczące o awans do II ligi zawodniczki GS UKS Krzanowice. Doświadczona drużyna z Krzanowic była bezsprzecznym faworytem tego pojedynku, ale to siatkarki Zorzy, grając widowiskowo i niezwykle skutecznie, po wyrównanej walce, wygrały pierwszą odsłonę 25:23. W drugiej partii wodzisławianki nie spuszczały z tonu zaskakując obserwatorów tego meczu otwartą i dojrzałą grą, jednakże w końcówce seta chwila dekoncentracji sprawiła, że gospodynie wygrały 25:22. Trzecia partia to kolejna wymiana siatkarskich ciosów i chyba najbardziej zażarta walka po obu stronach siatki. Żaden z zespołów nie potrafił wypracować większej przewagi punktowej nad rywalem, co skutkowało bardzo emocjonującą końcówką, w której większe doświadczenie przeciwniczek wzięło górę i to one ostatecznie tryumfowały 26:24. Po pechowo przegranym trzecim secie, młode podopieczne trenera Brzezinki straciły wiarę w zwycięstwo na trudnym terenie, opadły z sił i pozwoliły gospodyniom na przejęcie inicjatywy. Tak rutynowany zespół jak GS UKS Krzanowice nie mógł wypuścić takiej szansy z rąk i wodzisławianki musiały wracać do domu bez zdobyczy punktowej.

Spotkanie zakończyło się wynikiem: GS UKS Krzanowice – MKS Zorza Wodzisław Śląski  3:1   (23:25, 25:22, 26:24, 25:13)

Przed wodzisławską drużyną kolejny intensywny weekend i kolejne zespoły z czołówki tabeli. Już w piątek wodzisławianki będą podejmowały niepokonane w rozgrywkach młode reprezentantki kraju z SMS PZPS Szczyrk, a w niedzielę, ponownie na własnym parkiecie, zagrają z UKS Sokół ‘43 Katowice.

Główną atrakcją weekendu będzie jednakże prezentacja pucharu, zdobytego przez reprezentantów Polski w ubiegłorocznych Mistrzostwach Świata. Puchar będzie można zobaczyć, a nawet potrzymać i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w niedzielę, przy okazji meczu z Katowicami. Ekspozycja pucharu od godziny 10.30 w hali ZSP nr 2 przy ul. Jastrzębskiej 136.

MKS ZORZA Wodzisław Śląski – SMS PZPS Szczyrk

Piątek, 15.03.2019r   godz. 18.30

 

MKS ZORZA Wodzisław Śląski – UKS Sokół ‘43 Katowice

Niedziela, 17.03.2019r   godz. 11.00

 

Prezentacja Pucharu Świata siatkarzy

Niedziela, 17.03.2019r   godz. 10.30

źródło: MKS Zorza

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • maj kwiecień marzec