brama

Napisane przez: lena 09-07-2019

Już dziś w Pegazie Wtorkowe Kino Konesera

Wtorkowe Kino Konesera w wakacje w Kinie Pegaz rozpoczyna się zawsze o 19:00. Tym razem zapraszamy na francuski dramat „Jean-Luc Godard. Imaginacje”.

Uhonorowany Specjalną Złotą Palmą esej 88-letniego reżysera: błyskotliwe, radykalne formalnie, prowokacyjne intelektualnie spojrzenie na filmowe medium. Obraz nagrodzono Specjalną Złotą Palmą Cennes 2018.

Każdy z rozdziałów (poświęconych m.in. podróżom, wojnom czy prawu) to fragment historii i dopiero gdy zbierzemy je razem, dostrzeżemy pełny obraz. Złożony z cytatów z klasycznych dzieł, newsów czy filmików ISIS z YouTube’a, erudycyjny „The Image Book” mówi o terrorze obrazów nie tyle wyjaśniających nam świat, ile kształtujących go zgodnie z politycznym zamówieniem.

Filmweb

Podążając w stronę Bliskiego Wschodu, Jean-Luc Godard przygląda się kwestiom reprezentacji i jej braku, przekleństwu wizerunku narzuconego przez Zachód, podporządkowującemu spojrzeniu. Tasując na ekranie obrazy i manipulując dźwiękiem, twórca „Do utraty tchu” pyta o rolę, jaką odgrywa kino w historii XX i XXI wieku: kronikarza przemocy, wirusa roznoszącego groźne ideologie, strażnika istniejącego porządku, a może biernego obserwatora?

9.07 godz. 19:00 Wtorkowe Kino Konesera: „Jean-Luc Godard. Imaginacje”

/Francja/ dramat, 15+, 85 min., reż. Jean-Luc Godard, bilet 10 zł

źródło: WCK

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • październik wrzesien sierpien