brama

Napisane przez: lena 10-06-2019

Jak przebiegała rekrutacja do szkół i przedszkoli?

Wodzisławskie szkoły podstawowe i publiczne przedszkola mają już za sobą właściwe postępowania rekrutacyjne. W tym roku były one prowadzone za pośrednictwem systemu elektronicznego naboru.

Jak poinformował Wydział Edukacji, w 16 publicznych przedszkolach przygotowanych zostało 1515 miejsc w 63 grupach. Do przedszkoli tych przyjmowane są dzieci zamieszkałe na terenie Wodzisławia Śląskiego. Do rekrutacji na wolne miejsca przystąpiło w tym roku prawie 500 kandydatów. Blisko 440 zostało przyjętych do wybranych placówek. Dla pozostałych rodziców zostały przygotowane miejsca w innych. Nabór uzupełniający na wolne miejsca w kilku wyznaczonych przedszkolach wystartował 20 maja.

Informacje dotyczące uczniów przyjętych do szkół podstawowych znane są od 23 maja. W ramach tegorocznej rekrutacji rodzic, który chciał zapisać dziecko do szkoły w obwodzie, w którym mieszka, miał obowiązek wypełnić elektroniczny formularz. W takim przypadku dziecko nie musiało spełniać żadnych dodatkowych kryteriów, określonych przez organ prowadzący – do szkoły obwodowej przyjmowane jest bowiem “z urzędu”. Kandydaci zamieszkali poza obwodem danej placówki, na wniosek rodziców mogli zostać przyjęci do klasy pierwszej, jednakże dopiero po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego, w przypadku, gdy dana publiczna szkoła dysponowała wolnymi miejscami. W wodzisławskich podstawówkach przygotowanych zostało 490 miejsc dla przyszłych pierwszoklasistów. Przyjętych w tym roku do szkół zostało blisko 420 uczniów. W roku szkolnym 2019/2020 ma zostać uruchomionych 20 oddziałów klas pierwszych w 13 szkołach podstawowych.

Warto zaznaczyć, że dla dzieci i uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych, posiadających orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego, uruchomione zostaną grupy/oddziały integracyjne. Tego typu oddziały funkcjonują w Publicznym Przedszkolu nr 19 z Oddziałami Integracyjnymi oraz w Szkole Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi.

Po kolejne informacje dotyczące postępowań rekrutacyjnych zapraszamy do zakładki Edukacja na stronie www.wodzislaw-slaski.pl lub do kontaktu z Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta (nr tel. 32 45 90 538).

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • wrzesien sierpien lipiec