brama

Napisane przez: lena 30-12-2019

Interesujące spotkania z Muzeum

Muzeum w Wodzisławiu Śląskim zaprasza zarówno dzieci, jak i dorosłych, do spędzenia ferii w interesujący sposób. Tym razem spotykania odbywać będą się w sali konferencyjnej wodzisławskiego dworca kolejowego. Sprawdźcie koniecznie, co przygotowano.

13 stycznia (poniedziałek) i  17 stycznia (piątek) o godzinie 11:00 Muzeum zaprasza dzieci na zajęcia pt. „Od karocy do pociągu, czyli jak dawniej podróżowano?”. Dowiemy się między innymi jak wyglądały dawne wodzisławskie drogi, kiedy przyjechał do Wodzisławia pierwszy pociąg, o co chodzi z kołem znalezionym w Zawadzie i dlaczego nad Rynkiem unosił się kiedyś zeppelin.

24 stycznia (piątek) na 17:00 zapraszamy zainteresowanych historią dorosłych na projekcję archiwalnego filmu pt.”Wodzisław na fundamencie z węgla” połączoną z dyskusją o tym, jak naprawdę wyglądało nasze miasto w czasach PRLu. W wydarzeniu udział wezmą zaproszeni goście – wodzisławianie, którzy z własnej pamięci opowiedzą nam o tamtych czasach.

Zainteresowani? Na wszystkie spotkania obowiązują wcześniejsze zapisy, które można składać osobiście (Rynek 24) lub pod muzealnym numerem telefonu 32 4552574.

Wszystkie zajęcia są bezpłatne i przeznaczone w pierwszej kolejności dla osób z terenów rewitalizowanych.

źródło: Muzeum w Wodzisławiu Śląskim

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • sierpien lipiec czerwiec