brama

Napisane przez: Karina Powała 06-04-2020

IBUK LIBRA czytelnia on-line

IBUK Libra to pierwsza w Polsce czytelnia on-line podręczników i książek w języku polskim. Znajdziecie tutaj elektroniczne wersje książek z różnych dziedzin nauki, opublikowanych przez czołowych polskich wydawców.

Czytanie książek w IBUK LIBRA umożliwia oprogramowanie, dzięki któremu wejście do udostępnionych publikacji odbywa się przez przeglądarkę WWW, niezależnie od posiadanego systemu operacyjnego, bez konieczności instalacji dodatkowych aplikacji.

Aby skorzystać z bezpłatnego dostępu należy skontaktować się z Miejską i Powiatową Biblioteką w Wodzisławiu Śląskim, by otrzymać kod PIN i założyć na platformie IBUK Libra konto myIBUK. Biblioteka ma do rozdania 200 darmowych pinów, które są ważne do 30 kwietnia 2020 roku. Po tym czasie zainteresowani dalszym korzystaniem z księgozbioru online powinni zapisać się do Biblioteki, aby uzyskać nowy pin ważny bezterminowo.

foto: MiPBP

Jakie korzyści płyną z IBUK LIBRA?

– to całodobowy dostęp do wirtualnej czytelni z dowolnego miejsca,

– tysiące tytułów,

– największy zbiór publikacji specjalistycznych, naukowych, popularnonaukowych, – – beletrystycznych

– szybki podgląd pełnych tekstów,

– spersonalizowana sfera czytania książek w chmurze (osobiste konto myIBUK),

– zaawansowane narzędzia pracy z tekstem, m.in.: zaznaczanie fragmentów, tworzenie – notatek, tagowanie, bezpośrednie powiązanie zagadnień i treści książek ze słownikami i encyklopediami PWN,

– możliwość czytania na urządzeniach mobilnych.

źródło: WDPiK

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • maj kwiecien marzec