brama

Napisane przez: lena 13-01-2020

Graliśmy ze wszech miar

Nie mgło być inaczej. Po raz kolejny, z równym entuzjazmem, z ogromem szczodrości i zaangażowania włączyliśmy się w Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Orkiestra grała 12 stycznia już po raz 28.

W mieście wiele się działo. Rynek, Ośrodek Rekreacyjny Balaton, Rodzinny Park Rozrywki „Trzy Wzgórza” to między innymi tam odbywały się wydarzenia dedykowane WOŚP, jednak wolontariuszy mogliśmy spotkać w całym mieście. Zatem okazji do wsparcia nie brakowało.

W centrum miasta, w specjalnie przygotowanym namiocie trwały licytacje, koncerty i niezła zabawa w Wiosce fantasy GIT w SIEMA SZOPIE, a w finale tradycyjnie wypuściliśmy „Światełko do nieba”. Tu też można było włączyć się w akcję krwiodawstwa, sprawić sobie przejażdżkę motocyklową, a nieopodal, w wodzisławskim schronie, można było z bliska przyjrzeć się historycznym eksponatom. Na Balatonie, ci którym zimna kąpiel niestraszna, wspierali Orkiestrę morsując, zaś na „Trzech Wzgórzach” pokaźna grupa sportowców dziarsko pokonywała dystans w biegu „Policz się z cukrzycą”.

Najważniejsze, że ponownie udowodniliśmy, że chcemy i możemy pomagać. W naszym mieście pracowały trzy sztaby. Wolontariuszom Wodzisławskiego Klubu Naszej Ziemi udało się uzbierać 62 436,95 zł (plus gotówka w zagranicznych walutach), Zespół Szkół Ekonomicznych zgromadził 72 500,00 zł, a Zespół Szkół nr 1 – 11 450,00 zł. To oznacza, że w ramach 28. Finału WOŚP wodzisławskie sztaby zebrały ponad 146 tys. zł. To o ok. 6 tys. więcej niż w 2019 r. Kwota ta może ulec zmianie, ponieważ jeszcze trwają licytacje.

Organizatorem WOŚP w Wodzisławiu Śląskim było Stowarzyszenie Grupa Inicjatyw Twórczych, przy wsparciu m.in.: Wodzisławskiego Klubu Naszej Ziemi, MKHDK, GRH Powstaniec Śląski, Klubu WRM Wodzisław, Wodzisławski Klub Morsów „KRA”, MOSiR „CENTRUM”, Towarzystwo Entuzjastów Kolei, Nasz Wodzisław.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • maj kwiecien marzec