brama

Napisane przez: lena 14-01-2019

Graliśmy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Na różne sposoby wodzisławianie udowodnili, że pomaganie może być dziecinnie proste. 13 stycznia po raz kolejny z wielkim entuzjazmem i otwartymi sercami włączyliśmy się w 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Tego dnia w mieście wiele się działo. Na wodzisławskim rynku można było między innymi wziąć udział w animacjach, konkursach, licytacjach, można było wsłuchać się w dźwięki dobrego brzmienia, oddać krew czy też zasilić bazy dawców szpiku. Warto zaznaczyć, że tym razem udało się zebrać 27 litrów ratującej niejednokrotnie życie krwi. Punktem kulminacyjnym stało się ponownie światełko do nieba o symbolicznym, ale i bardzo efektownym wyrazie.

Pasjonaci historii mogli zajrzeć do wodzisławskiego schronu, na Balatonie grupa dziarskich morsów zachęcała do kąpieli, a na trasie Rodzinnego Parku Rozrywki odbył się bieg „Policz się z cukrzycą”. A wszystko to otaczała radosna i pozytywna atmosfera. Wolontariusze czterech sztabów WOŚP na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych zebrali: Szkoła Podstawowa nr 1 – 46 352,24 zł, wolontariuszom Wodzisławskiego Klubu Naszej Ziemi udało się uzbierać 39 118,14 zł łącznie z dotychczasowymi licytacjami przeprowadzonymi na internetowej platformie transakcyjnej, Zespół Szkół Ekonomicznych zebrał 48 000,00 zł, a Zespół Szkół nr 1 – 7 337,00 zł. W sumie w ramach 27. Finału WOŚP wodzisławskie sztaby zebrały ponad 140 tys. zł. To o ok. 22 tys. więcej niż rok temu.

 

Organizatorem WOŚP było Stowarzyszenie Grupa Inicjatyw Twórczych, przy wsparciu m.in.: miasta Wodzisławia Śląskiego, Wodzisławskiego Klubu Naszej Ziemi, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „CENTRUM”, Wodzisławskiej Placówki Wsparcia Dziennego „Dziupla” i Wodzisławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • październik wrzesien sierpien