brama

Napisane przez: lena 20-11-2018

Gorczycki Festiwal w Wodzisławiu Śląskim

Wodzisław Śląski po raz kolejny znalazł się na trasie koncertowej największej imprezy muzycznej na Śląsku. Tym razem, wychodząc naprzeciw mieszkańcom, festiwal przenosi się z budynku Wodzisławskiego Centrum Kultury do Parafii Ewangelicko-Augsburskiej.
Koncert w wykonaniu sopranistki Aleksandry Hruby, barytona Jarosława Kitali oraz klawesynistki Hanny Balcerzak odbędzie się w niedzielę, 2 grudnia o godzinie 17:00. Wstęp na imprezę jest wolny.

W programie znajdą się utwory: Eryka Brinknera, Claudio Monteverdiego czy Johanna Sebastiana Bacha.

– Festiwal po raz kolejny gości w Wodzisławiu Śląskim. Tym razem muzyka klasyczna zabrzmi w murach kościoła ewangelicko-augsburskiego. Będzie to z pewnością artystyczna uczta dla najbardziej wymagających. Dobra współpraca z organizatorami tego muzycznego przedsięwzięcia pozwala mieć nadzieję, że WCK i miasto Wodzisław Śląski, jak dotychczas, zaznaczą swoją obecność na regionalnej mapie festiwalu – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Gorczycki Festiwal promuje muzykę klasyczną – arcydzieła muzyki wokalno-instrumentalnej w godnej oprawie i doskonałym wykonaniu, ze szczególnym uwzględnieniem dorobku muzycznego najwybitniejszego kompozytora okresu polskiego baroku – Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego, urodzonego właśnie tu, na ziemi śląskiej. Głównym celem festiwalu jest tworzenie w oparciu o współpracę kilkunastu największych miast województwa śląskiego znaczącego festiwalu, który staje się jedną z najatrakcyjniejszych wizytówek kulturalnych Śląska w Europie.

źródło: WCK

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • maj kwiecień marzec