brama

Napisane przez: lena 10-07-2019

Gooral i Happysad zagrają na NMNZ – Reggae Festiwal

26 i 27 lipca odbędzie się Najcieplejsze Miejsce na Ziemi – Reggae Festiwal w Wodzisławiu Śląskim. Będzie to już 16. odsłona tej dużej imprezy. W doborowym muzycznym towarzystwie zaprezentują się goście specjalni tegorocznej edycji festiwalu.

Gościem specjalnym piątkowego dnia NMNZ będzie jeden z najciekawszych polskich twórców poruszających się w obrębie elektroniki. Gooral, bo o tym artyście mowa, stworzył unikalny styl zwany Ethno Elektro, w którym efektownie łączy muzykę klubową i elektroniczną z góralszczyzną. Ciekawym brzmieniem porywał publiczność w kraju, jak i za granicą, koncertował na festiwalach Opener, Sziget, Colours of Ostrawa. Obecnie promuje najnowszy album Ethno Elektro 2. Twórca na wodzisławskiej scenie pojawi się 26 lipca.

mat.pras.

Od lat to jeden z najpopularniejszych polskich zespołów. Na koncie grupa ma trzy platynowe, pięć złotych płyt i nieprzerwanie może liczyć na niezawodnych fanów. Mowa o grupie Happysad, która będzie gościem specjalnym drugiego dnia NMNZ. W maju tego roku premierę miał singiel i teledysk „Cały”. To utwór zapowiadający ósmą płytę zespołu Happysad, której premiera została zapowiedziana na wrzesień 2019 r. Zespół debiutował w 2004 roku krążkiem „Wszystko jedno”, rok później ukazał się „Podróże pod prąd”, które dziś są złotymi płytami. Swoją muzykę artyści definiują, jako rock regresywny, formułowany z różnych istniejących już stylów muzycznych. To wszystko sprawia, że artyści zaskakują aranżacjami, ekspresją, radością i dojrzałością, proponują różnorodne brzmienie, które celnie trafia w gusta odbiorców.  Już niebawem w sobotę, 27 lipca będziemy mogli przekonać się o tym osobiście.

foto: Marcin Slusarczyk

 

A oto szczegółowy line up:

Piątek, 26 lipca 2019

Sobota, 27 lipca 2019

Scena Chill Out Sound System:

 

Odpłatność za wspomniane dwa dni koncertowe na Stadionie Miejskim wyniesie 2 złote. Więcej o sprzedaży i przedsprzedaży wkrótce.

Wydarzenie w portalu Facebook dostępne jest tutaj. Zachęcamy także do śledzenia festiwalowego konta na Instagramie (kliknij tutaj).

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • październik wrzesien sierpien