brama

Napisane przez: lena 03-11-2019

Gallileous będzie „COOLturalnym gościem WCK”


Hipnotyzujące, ale i bardzo gitarowe, energiczne kompozycje tak o najnowszej muzycznej propozycji grupy Gallileous piszą recenzenci. Co o krążku „Moonsoon” i swojej twórczej drodze do powiedzenia mają muzycy? Przekonacie się już 4 listopada, o godzinie 18:00 w Wodzisławskim Centrum Kultury. To będzie iście rockowe spotkanie w ramach cyklu „COOOLturalny gość WCK”.

Gallileous, grupa niegdyś silnie związana z polską sceną doom metalową, od kilku lat koncentruje swe muzyczne ambicje wokół space rocka, hard proga czy psychodelicznego rocka lat 70-tych. Od marca tego roku, wspólnie z dotychczasowymi członkami zespołu: Anną Pawlus, Tomaszem Stońskim i Paweł Cebulą grupę tworzy perkusista Michał Szendzielorz. „Moonsoon”, nowa płyta wodzisławskiej grupy, na rynku muzycznym pojawiła się 18 października. Koneserzy dobrych dźwięków znajdą na niej dziewięć znakomitych numerów – od klimatycznych ballad, intrygujących brzmień, po mocne gitarowe granie. Mocnym punktem płyty są też teksty, które odwołują się do emocjonalnych przestrzeni, ale i wyrazisty, rozpoznawalny głos Anny Pawlus. Pierwsze utwory promujące płytę z powodzeniem podbijają muzyczne listy przebojów. Brzmieniowo „Moonsoon” nawiązuje do poprzedniej płyty „Stereotrip” i pomimo ewidentnego opuszczenia przestrzeni kosmicznej nadal zaprasza do wspólnego tańca z gwiazdami. Dacie się porwać?

– Polecam spotkanie z naszym kolejnym naszym „coolturalnym” gościem. Wodzisławska grupa Gallileous coraz mocniej zaznacza się na polskiej scenie rockowej. Cieszę się, że muzycy przyjęli nasze zaproszenie do WCK – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Muzycy Gallileous w pełnym składzie pojawią się na deskach WCK i z chęcią udzielą odpowiedzi na wszelkie pytania. To wszystko stanie się inspiracją do dyskusji na temat muzycznych poszukiwań, twórczych eksperymentów, jak i tego, o czym warto dziś mówić głośno. Podczas spotkania fani będą mieli okazję zdobyć płytę z autografem i unikatowe koszulki. Nie zabraknie też muzycznej niespodzianki. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny.

foto: M. Giba

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • maj kwiecien marzec