brama

Napisane przez: lena 01-12-2019

Gala „Fedrowani w godce” w WCK

Stowarzyszenie „Vladislavia” oraz Wodzisławskie Centrum Kultury zapraszają na galę konkursu gawędziarskiego „Fedrowani w godce”, która odbędzie się w sobotę, 14 grudnia o 16:00 i 18:30. Koncert zwieńczy przesłuchania, które odbyły się 27 i 28 listopada w Wodzisławskim Centrum Kultury.Do konkursu zgłosiło się prawie 60 młodych gawędziarzy z 26 szkół. Uczestnikami przesłuchań byli uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Podobnie, jak w latach ubiegłych prezentowali monologi opowiadające o śląskiej rodzinie, pracy górnika i samej śląskiej tradycji. Jurorzy wybierali najlepszych gawędziarzy, którzy zaprezentują się podczas 10. uroczystej Gali konkursu „Fedrowani w godce”.

– Pielęgnujemy śląskie tradycje i regionalną gwarę. Duże zainteresowanie przeglądem jest potwierdzeniem tego, że nasze zaangażowanie pozwala skutecznie tworzyć klimat kulturalny miasta i regionu – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Podczas Gali obok występów laureatów, publiczność będzie miała okazję wysłuchać znane śląskie piosenki oraz zobaczyć koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Vladislavia”. Na holu głównym WCK będzie można oglądać wystawę rękodzieła.

– Konkurs pokazuję ogromną potrzebę organizacji tego typu wydarzeń. Jest wielu młodych ludzi, którzy na co dzień posługuje się gwarą, a ta impreza stwarza okazje by pochwalić się swoimi umiejętnościami. Jesteśmy również świadkami, jak na potrzeby konkursu młodzi ludzie uczą się śląskiego języka. Takie zachowanie daje nadzieję, że gwara nie zaginie – dodaje Dominika Brzoza- Piprek ze Stowarzyszenia „Vladislavia”.


Koncert odbędzie się 14 grudnia (sobota) o godzinie 16:00 i 18:30. Bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasie WCK lub za pośrednictwem strony: www.wck.wodzislaw-slaski.pl/kup-bilet.


W kasie obsługa kart płatniczych: VISA, MasterCard, Maestro, Dinersclub, Discovery oraz obsługa płatności aplikacją mobilną PeoPay. Transakcje bez kwoty minimalnej. Bilety można rezerwować pod nr tel. 32 455 48 55 lub osobiście w sekretariacie WCK. Rezerwacje biletów ważne są przez okres dwóch tygodni. W wypadku nieodebrania rezerwacja zostanie anulowana przez system.

źródło: WCK

foto: Gazeta Wodzisławska

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • maj kwiecien marzec