brama

Napisane przez: ak 09-01-2018

Fotografie Krzysztofa Millera w Muzeum

Tej wystawy nie można przeoczyć… 18 stycznia o godz. 17.00 odbędzie się wernisaż wystawy fotografii Krzysztofa Millera w Muzeum w Wodzisławiu Śląskim. Ekspozycję można będzie oglądać do 14 lutego.Fotografował prawie wszystkie konflikty zbrojne na świecie. Pokazywał to, jak człowiek odnajduje się w sytuacjach ekstremalnych, jak szuka w nich swojego miejsca. Był związany z „Gazetą Wyborczą”, należał do Związku Polskich Artystów Fotografików. O swojej pracy zajmująco pisał w książce „13 wojen i jedna. Prawdziwa historia reportera wojennego”. W minionym roku ukazał się jego album „Fotografie, które nie zmieniły świata”. – Ten album nie jest ułożony spójnie, chronologicznie. Ma być chaosem i ma chaos tego świata opisać. A przez to opisać chaos panujący w głowie człowieka, który dwadzieścia sześć lat podgląda świat przez soczewkę obiektywu aparatu fotograficznego – pisał autor.

Mowa o jednym z najlepszych fotoreporterów – Krzysztofie Millerze, którego wybrane fotografie zobaczymy w wodzisławskim muzeum. – Sprawiał wrażenie człowieka zdecydowanego, twardego, silnego, niemal szorstkiego. Ja postrzegałem go jako kogoś niezwykle wrażliwego, kruchego, ciepłego i nieśmiałego. Ta jego szorstkość, surowa postawa sprawdzała się w jego pracy, w warunkach bojowych, gdy trzeba było działać szybko i zdecydowanie. Natomiast swoją wrażliwością i otwartością zjednywał sobie ludzi – mówił na łamach Press.pl Wojciech Jagielski, który współpracował i przyjaźnił się z Krzysztofem Millerem.

To, o czym mówił uwidacznia się na fotografiach – przekonajcie się sami. Wernisaż wystawy, na którą zapraszają Stowarzyszenie Saturator i Muzeum w Wodzisławiu Śląskim, odbędzie się 18 stycznia o godzinie 17:00. Fotografie pochodzą z archiwum Agencji Gazeta. Wstęp wolny.

fot. Marcin Onufryjuk Agencja Gazeta

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • pazdziernik wrzesien sierpien