brama

Napisane przez: KB 14-11-2018

Finał dwóch inicjatyw lokalnych

14 listopada o godz. 15:30 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 odbędzie się finał dwóch inicjatyw, pt. „Baw się z nami seniorami” i „Dzieci mają korzenie – opowiedz mi o nich”, które zostały zorganizowane w ramach projektu „Inicjatywy lokalne w Wodzisławiu Śląskim z Wodzisławskim Centrum Kultury”. Jednostka pozyskała na projekt środki z Narodowego Centrum Kultury z Programu Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2018.

We wrześniu i w październiku w Radlinie II odbywały się dwa projekty: „Dzieci mają korzenie – opowiedz mi o nich” oraz „Baw się z nami seniorami – wspólnie odkryjmy dziecięce zabawy naszych babć i dziadków”. Pierwszy z nich miał na celu umożliwienie uczestnikom zdobycia podstawowej wiedzy o sztuce fotografowania. Ale nie tylko. Była to okazja do międzypokoleniowej wymiany doświadczeń, wspomnień, a także poznania historii danego miejsca i zamieszkujących go ludzi. Jak kiedyś wyglądała okolica, w której żyjemy obecnie? Jacy byli wtedy ludzie, czasy? Na te pytania młodym uczestnikom odpowiadali starsi mieszkańcy dzielnicy Radlin II, którzy dzielili się nie tylko wiedzą, ale także fotografiami z tamtych lat. Nie zabrakło również pleneru fotograficznego, podczas którego dzieci wcieliły się w poszukiwaczy dobrych kadrów i miejsc ze starych fotografii. Pożółkłe zdjęcia były także punktem odniesienia dla współczesnego obrazu rzeczywistości.

Potencjał i doświadczenie seniorów wykorzystany został również podczas realizacji drugiego projektu „Baw się z nami seniorami”. W ruch poszły skakanki, kapsle, obręcze, gumy do skakania, piłki i wiele innych akcesoriów niezbędnych do tego, by świetnie się bawić bez komputerów czy telefonów. Dzieci same wykonywały niektóre z atrakcji. Szczególnym powodzeniem cieszyły się gry planszowe i terenowe. Radość z odkrywania gier i zabaw babć i dziadków i międzypokoleniowa integracja to jedne z celów przyświecających inicjatywie.

Zwieńczeniem obu projektów realizowanych w wodzisławskim Radlinie II będzie spotkanie, które odbędzie się 14 listopada o godz. 15:30 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3. Finał będzie nie tylko okazją do podsumowania dotychczasowych działań, ale także do wspólnej zabawy i wręczenia drobnych upominków.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • kwiecień marzec luty