brama

Napisane przez: ak 11-01-2018

Festiwal karaoke ŚpiewaMY!

W środę, 24 stycznia Wodzisławskie Centrum Kultury gościć będzie wyjątkowych artystów. Przed nami kolejna edycja Festiwalu Karaoke „ŚpiewaMY” Osób Niepełnosprawnych, którego organizatorem jest Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śląskim we współpracy z WCK.

W zbliżającej się wielkimi krokami muzycznej imprezie wezmą udział podopieczni z placówek i ośrodków kształcenia specjalnego. W sumie wystąpi 16 uczestników m.in. z Warsztatów Terapii Zajęciowej z Gorzyc, z Rybnika, Wodzisławia, z Zakładu Aktywności Zawodowej oraz ze szkół i placówek specjalnych z Rybnika, Jastrzębia i Wodzisławia Śląskiego.

 – Przez ten festiwal podopieczni uczą się otwartości, odkrywają nowe talenty wokalne, poznają swoje mocne strony i często przełamują wewnętrzne bariery. Impreza z założenia miała dać możliwość zaistnienia osobom niepełnosprawnym, gdyż oni również mają potrzebę akceptacji i wyróżnienia  – tłumaczy Aleksandra Hawryl, nauczycielka z Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śląskim.

 W jury oceniającym artystów będą zasiadać: Maja Czyż znana z występów w programie Must Be The Music − Tylko Muzyka, Rafał Karwot wokalista zespołu TABU i Paweł Sobik Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej im. W. Kilara w Wodzisławiu Śl. Gościnnie wystąpią zespoły: Dżepetto Squad, Turbulencja, Miraż, uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. W. Kilara.

 – Tego typu festiwal to niebywała okazja do spotkania się wyjątkowych ludzi. Barwna, interesująca pod wieloma aspektami i przede wszystkim budująca. Jest ona efektem dobrej współpracy obu naszych placówek – dodaje Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • pazdziernik wrzesien sierpien