brama

Napisane przez: lena 08-12-2020

„Ekotasze” poszły w ruch


Kolorowe, z pomysłem i wykonane od serca – takie oto „Ekotasze od seniora” trafiały wprost w chętne ręce. To pomysł słuchaczek Wodzisławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i kolejna odsłona dziań projektowych pn. „Szkoła Liderów Trzeciego Wieku”, realizowanego w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych.

Autorkami tej ekologicznej inicjatywy, która zwyciężyła w konkursie, są Edyta Mężyk, Maria Juraszek i Barbara Pendziałek. 6 grudnia, takie mikołajkowe upominki rozdane zostały na Rynku, podczas Wodzisławskiego Jarmarku Staroci. Oprócz kilkudziesięciu toreb słuchaczki WUTW wręczały także uszyte w ramach projektu worki.

zdjęcia: Inicjatorki projektu na Rynku wręczają ekotasze (M. Szymańska)

Przypomnijmy, że na realizację tych działań inicjatorki otrzymały 10 tys. zł. Te środki zagospodarowane zostaną na maszyny i różne akcesoria potrzebne do realizacji pomysłu. Co więcej, w ramach WUTW ma powstać „Klub Szwaczek”. Torby zostały już rozdane w ramach Ogólnopolskiego Dnia Seniora czy Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Część trafi też do najmłodszych ze świetlic środowiskowych.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • grudzień listopad pażdziernik