brama

Napisane przez: lena 11-07-2019

Dzieci Cioci Kloci – nowe zajęcia dla najmłodszych

W Wodzisławskim Centrum Kultury startują nowe zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci w wieku od 1 do 5 lat.

Poznawanie świata, rozwijanie wyobraźni, wspomaganie rozwoju oraz integracja z rówieśnikami, to główne cele spotkań z maluchami. Zapisy na zajęcia odbędą się 24 września br. (wtorek) o godz. 16:00.

 – To nowa propozycja naszej placówki, kierowana w stronę najmłodszych. Jestem przekonany, że przypadnie ona do gustu zarówno dzieciom, jak i ich rodzicom. Już teraz zapraszam na zapisy, bo liczba miejsc jest ograniczona – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Dzieci Cioci Kloci to zajęcia, podczas których najmłodsi mają okazję przebywać w gronie rówieśników, poznawać świat za pomocą zmysłów, rozwijać się i przy okazji wspaniale się bawić. Tworzą one ofertę „Akademii przedszkolaka” w ramach Amatorskiego Ruchu Artystycznego ARA w Wodzisławskim Centrum Kultury.

– W trakcie zajęć będziemy śpiewać, tańczyć, malować, układać, tworzyć coś z niczego i nic z czegoś. Pojedziemy w dalekie podróże np. na Księżyc i w głębiny oceanu. Poznamy różne faktury, tekstury, kolory, masy, smaki. Przeprowadzimy ciekawe doświadczenia. Dowiemy się, że malować można nie tylko farbami, pędzlami po kartkach. Poznamy tańce i piosenki z różnych stron świata. Zagramy na kuchennych naczyniach. Pobawimy się tym, czym mama w domu nie pozwala. Ubrudzimy się od stóp do głów, bo dziecko brudne to dziecko szczęśliwe. Dowiemy się, gdzie mamy głowę i ręce, ile mamy nóg i że kolano czasem znika – podobnie jak łokieć. Użyjemy magicznego proszku i zamienimy się w księżniczki, rycerzy, smoki, dzikie zwierzęta i małe dinozaury. Trochę się zmęczymy, trochę nauczymy, ale na pewno będziemy się dobrze bawić! – mówi Monika Kubica-Skaba, prowadząca zajęcia.

Każde spotkanie trwać będzie 45 minut. Na zajęciach obecni mogą być również rodzice. Koszt miesięczny wyniesie 40 zł.

Zajęcia prowadzone będą w dwóch grupach:

I gr. – wtorek godz. 16:00

II gr. – wtorek godz. 17:00

Zapisy na zajęcia odbędą się 24 września u instruktora prowadzącego. Po zapisaniu się należy dokonać internetowej rejestracji na portalu Strefazajec.pl pod linkiem: https://www.strefazajec.pl/company/Wodzislawskie-Centrum-Kultury-id51.html

Dzieci powinny być ubrane w wygodny strój i obuwie. Podczas zajęć istnieje ryzyko poplamienia odzieży (farby, klej itp.).

źródło: WCK

 

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • październik wrzesien sierpien