brama

Napisane przez: KB 05-09-2018

Dyskutowali o niepełnosprawności

27 sierpnia w wodzisławskim Urzędzie Miasta został uruchomiony panel dyskusyjny poświęcony potrzebom niepełnosprawnych mieszkańców Wodzisławia Śląskiego. To kolejna inicjatywa koordynator ds. osób niepełnosprawnych Barbary Macharzyńskiej.

Panel to kontynuacja konferencji „Niepełnosprawność w Przestrzeni Publicznej”, która miała miejsce 13 czerwca. To także odpowiedź na zgłaszaną przez uczestników wydarzenia potrzeby kontynuowania spotkań w celu pogłębiania wiedzy i świadomości w obszarze niepełnosprawności.

Podczas wydarzenia w Urzędzie Miasta dyskutowano o dostosowaniu przestrzeni publicznej do potrzeb osób niepełnosprawnych, skierowanej do nich ofercie wybranych miejskich jednostek czy wolontariacie. Zaprezentowana została też pierwsza część katalogu dobrych praktyk, który opracowany został przez Barbarę Macharzyńską, przy współpracy z Andrzejem Bałą – prezesem wodzisławskiego koła Polskiego Związku Niewidomych.

W panelu z udziałem osób niepełnosprawnych uczestniczyli m.in. zastępcy prezydenta miasta, Dariusz Szymczak i Izabela Kalinowska. Koordynator zaprosiła też do udziału m.in. dyrektorów miejskich jednostek.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • kwiecień marzec luty