brama

Napisane przez: lena 06-02-2019

Drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 najlepsza w szachach

Zakończyły się zmagania młodych szachistów w ramach Wodzisławskiej Ligi Szkół Podstawowych. 5 lutego w Szkole Podstawowej nr 1 w Wodzisławiu Śląskim został rozegrany trzeci turniej szachowy, który zakończył kolejną edycję zawodów.

W zawodach wzięło udział 204 młodych szachistek i szachistów ze wszystkich wodzisławskich szkół podstawowych. W ostatnim turnieju uczestniczyło 69 zawodników, w tym 22 zawodniczki.

Szachiści grali systemem szwajcarskim, na dystansie siedmiu rund, tempem 15 minut na zawodnika, w dwóch grupach wiekowych: klasy I – III i klasy IV – VIII, z podziałem na chłopców i dziewczynki. Do klasyfikacji drużynowej uwzględnione zostały wyniki sześciu zawodników, w tym co najmniej dwóch dziewczynek. W zmaganiach drużynowych zwycięstwo odniosła Szkoła Podstawowa nr 1, drugie miejsce zajęła Szkoły Podstawowa nr 8, a trzecie miejsce Szkoła Podstawowa nr 17. W turnieju indywidualnym, w kategorii klasy I – III wśród dziewczynek najlepiej poradził sobie: Diana Rduch z SP nr 1, Alicja Król z SP nr 3 i Gabriela Drzęźla z SP nr 17, a wśród chłopców na podium stanęli: Łukasz Kordowski z SP nr 17, Szymon Reszczyński z SP nr 8 i Tymoteusz Krzyształa z SP nr 2. W kategorii klasy IV – VIII najlepiej zagrały: Anna Mainka z SP nr 8, Alicja Wojs z SP nr 1 i Alicja Lach z SP nr 4, w gronie chłopców doskonale wypadli: Adam Gardian z SP nr 1, Krzysztof Ciepły z SP nr 1 i Mikołaj Walaszczyk z SP nr 3.

Wodzisławska Liga Szkół Podstawowych została zorganizowana przez Urząd Miasta Wodzisławia Śląskiego, Szkołę Podstawową nr 1 w Wodzisławiu Śląskim oraz klub UKS „Baszta” Wodzisław Śląski.

źródło: UKS „Baszta”