brama

Napisane przez: lena 06-08-2019

Dotacje na miejsca pracy w przedsiębiorstwach społecznych

Jak pozyskać dotacje na miejsca pracy w przedsiębiorstwach społecznych? Na to pytanie odpowiedź zainteresowani znajdą w Wodzisławskim Inkubatorze Przedsiębiorczości. Spotkanie dedykowane temu zagadnieniu odbędzie się już 22 sierpnia.

Nawet 24 tys. zł na utworzenie jednego miejsca pracy, do 300 tys. zł dotacji na jedno przedsiębiorstwo społeczne oraz wsparcie pomostowe przez pierwszy rok działalności do 1800 zł/m-c na każde stworzone miejsce pracy  to tylko niektóre korzyści wynikające ze współpracy z Ośrodkiem Wsparcia Ekonomii Społecznej. Zapisz się na spotkanie z doradcą OWES i dowiedz się czy możesz skorzystać ze wsparcia.

Przedsiębiorstwo społeczne to podmiot, który oprócz wypracowywania zysku, wyznacza sobie cele społeczne, na które przeznaczane są wypracowane nadwyżki. Może to być np. fundacja, spółka z o.o. non-profit czy spółdzielnia socjalna.

Zapisz się na spotkanie 22 sierpnia 2019 r.: evenea.pl/event/dotacjeowessierpien

Miejsca pracy, na które można otrzymać wsparcie, mogą być tworzone m.in. dla osób:

Kto może skorzystać z dotacji?
Mieszkańcy oraz podmioty z terenu Subregionu Zachodniego Woj. Śląskiego (Rybnik, Jastrzębie-Zdrój, Żory, powiaty: rybnicki, raciborski, wodzisławski).

Usługi towarzyszące przyznawaniu dotacji:

Wsparcie oraz dotacje udzielane są przez Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS oraz Żorskie Centrum Organizacji Pozarządowych w ramach projektu Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej Obszaru Rybnickiego (OWES).

źródło: Wodzisławski Inkubator Przedsiębiorczości

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • lipiec czerwiec maj