brama

Napisane przez: lena 28-07-2020

Dobra energia NMNZ płynęła z WCK

Nie tylko Wodzisław Śląski, ale cały świat mógł doświadczyć gorących emocji podczas 17. edycji „Najcieplejszego Miejsca Na Ziemi – Reggae Festiwalu”. Tym razem, z powodu epidemii koronawirusa, wydarzenie odbyło się online. Czterogodzinne show śledzili fani dobrego, energetycznego brzmienia zarówno z naszego miasta, z regionu, kraju, ale i m.in. z: Norwegii, Hiszpanii, Stanów Zjednoczonych, Anglii, Czech czy Chorwacji. W sumie tego wieczoru koncerty oglądało ponad 50 tysięcy widzów.

Siedem kamer, czterech operatorów, trzy stoły mikserskie, dwie niezależne sceny i ponad dwudziestu wspaniałych wykonawców – to wszystko złożyło się na tegoroczną odsłonę NMNZ, która miała miejsce 25 lipca na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury. Podczas internetowej transmisji na żywo świetne koncerty dali artyści: Mesajah, TABU. Zaś o rewelacyjny klimat niezłomnie dbali charyzmatyczni: Cheeba, DrLove i Slaveah oraz Mateusz „Kosa” Kosiński.

Dla Mesajah, co warto podkreślić, był to pierwszy występ w tym roku i prawdopodobnie jedyny podczas wakacji. Autor zupełnie nowej jakości na polskiej scenie muzycznej, wokalista, kompozytor, zachwycający temperamentem, nie zawiódł swoich fanów. Mogliśmy ponownie przekonać się o jego twórczych zdolnościach, niepowtarzalnej barwie głosu i przebojowości. Ekspresyjne reggae, mocna sekcja dęta i charyzma sceniczna to słowa, które trafnie definiują zespół Tabu. Muzycy od lat potrafią znaleźć wspólny język z fanami i doskonale czują to, co robią. Ponownie przekonać się o tym można było na NMNZ. Ich słowa i muzyka celnie trafiała do serc słuchaczy, o czym świadczyły jak najbardziej pozytywne komentarze w mediach społecznościowych.

– Była to wyjątkowa edycja festiwalu i mam nadzieję, że jedyna bez publiczności. Z jej transmisją dotarliśmy do kilkudziesięciu tysięcy odbiorców, a ogromna liczba pozytywnych opinii świadczy o dobrym przygotowaniu tego wydarzenia. Przedstawiona przez nas propozycja organizacji festiwalu w takiej formie, w sytuacji związanej z epidemią, okazała się strzałem w dziesiątkę. To było bardzo dobrze zorganizowane wydarzenie, które z pewnością przyczyniło się do budowania marki miasta – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

To była szczególna edycja Reggae Festiwalu w Wodzisławiu Śląskim. Miasto chłonęło festiwalową energię i żyło tym wydarzeniem. „Z Innej Beczki”, „Pilsner Pub Wodzisław”, „Jigger Pub”, „Club Amber”, „Freebox Bar Wodzisław Śląski Trzy Wzgórza” – to właśnie w tych lokalach można było zobaczyć na żywo transmisję NMNZ. Co więcej, czy to w domach, w ogrodach, na tarasie, czy na stacji benzynowej w Barcelonie, w samochodach fani reggae dali się się porwać temu wyjątkowemu brzmieniu.

Organizatorzy wyrażają nadzieję, że za rok impreza odbędzie się na stadionie miejskim, z udziałem publiczności. „Najcieplejsze Miejsce na Ziemi – Reggae Festiwal” zorganizowało dla Miasta Wodzisław Śląski Wodzisławskie Centrum Kultury oraz Total Promotion.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • sierpien lipiec czerwiec