brama

Napisane przez: lena 29-09-2020

Do siedmiu razy sztuka

Po różnorodne formy teatralne sięgnęli artyści, których mogliśmy zobaczyć na siódmej edycji Wodzisławskiej Nocy Teatrów.

Spotkanie ze sztuką, do udziału w którym teatromanów zaprosili organizatorzy – Stowarzyszenie Nasz Wodzisław, odbyło się 26 września, w przestrzeni dworca kolejowego. Pięć spektakli dedykowanych zarówno młodszym, jak i starszym widzom tworzyło to bogate w środki artystycznego wyrazu wydarzenie. I tak, na inaugurację Wodzisławskiej Nocy Teatrów, mogliśmy podziwiać elementy pantomimy w spektaklu „Ukryte” w znakomitym wykonaniu Teatru HoM.

Następnie Filip Zawada z Classic Ballanga Teatr zaprezentował monolog satyryczny „Kaczka”, po czym tanecznych emocji, w rytm tanga argentyńskiego, dostarczyła grupa TangoVirri. By jeszcze bardziej urozmaicić widzom to spotkanie z teatrem, aktorzy Classic Ballanga Teatr brawurowo wykonali spektakl muzyczno-kabaretowy „W oparach absyntu”.

Zaś na finał publiczność otrzymała mocną dawkę inspiracji do przemyśleń. Dostarczył ich fenomenalny Hubert Bronicki z Teatru Korez za pomocą monodramu „Katechizm Białego Człowieka”.

 

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • pażdziernik wrzesień sierpien