brama

Napisane przez: Karina Powała 23-03-2020

Darmowa aplikacja „Kwarantanna domowa”

Każdego dnia rośnie liczba osób objętych kwarantanną domową. To Polacy, którzy wrócili z zagranicy, ale i osoby, które miały kontakt z ludźmi zarażonymi koronawirusem. Z kwarantanną wiążą się pewne obowiązki. To m.in. zakaz opuszczania miejsca, w którym ją odbywamy. Wszystko po to, by zapewnić bezpieczeństwo nam wszystkim.

Szybsza komunikacja ze służbami i lepsza opieka dla osób objętych kwarantanną to główny cel aplikacji Kwarantanna domowa, jak informuje nas Ministerstwo Cyfryzacji.

– Nasza aplikacja jest bezpłatna i bezpieczna. Stworzyliśmy ją we współpracy z ekspertami w tej dziedzinie. Można ją znaleźć w sklepach Google Play lub App Store – informuje minister cyfryzacji Marek Zagórski.

W celu prawidłowego i pełnego korzystania z aplikacji, użytkownik powinien dysponować urządzeniem mobilnym z systemem Android 6.0 lub wyższym z dostępem do sklepu Google Play lub iOS w wersji nie niższej niż 10.3 i z dostępem do sklepu AppStore, modułem GPS oraz mającym dostęp do sieci Internet oraz wyposażonym w aparat fotograficzny o minimalnej rozdzielczości 5Mpix i z możliwością nagrywania wideo.

Co ważne, nie ma możliwości, by z aplikacji korzystały osoby nieobjęte kwarantanną. Jej system jest połączony z bazą numerów telefonów osób, które zostały zobowiązane do przejścia kwarantanny.

foto: gov.pl

Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskujemy szybki dostęp do niezbędnych w czasie kwarantanny informacji. Aplikacja daje też m.in. możliwość zgłoszenia się do lokalnych ośrodków pomocy społecznej, które w uzasadnionych sytuacjach, mogą dostarczać leki, czy artykuły spożywcze. Dzięki temu szybko można skontaktować się z pracownikiem socjalnym.

Więcej informacji na stronie: www.gov.pl/kwarantannadomowa.

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • lipiec czerwiec maj