brama

Napisane przez: lena 18-12-2018

Darczyńcy i wolontariusze Szlachetnej Paczki docenieni

Po raz kolejny udowodnili, że lubią ludzi. Po raz kolejny przekonali się, że pomoc innym niesie ze sobą niezapomniane, pełne wzruszeń chwile. 17 grudnia na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury docenieni zostali ci, co szczodrością serca potrafią obdarować innych.

Mowa o darczyńcach, wolontariuszach i adresatach Szlachetnej Paczki w Wodzisławiu Śląskim. Mądra i szyta na miarę pomoc trafiła w tym roku do 56 rodzin z Wodzisławia Śląskiego, a złożyło się na nią 933 paczek.

– Dziękuję tym, którzy zdecydowali się wyjść poza strefę własnego komfortu i otworzyli się na potrzeby drugiego człowieka. Zdecydowali się na spotkanie z biedą, na wysłuchanie innych, na emocjonujące doświadczenie – mówiła Monika Sobik,liderka Szlachetnej Paczki w Wodzisławiu Śląskim. – Ogromną rolę pełnią wolontariusze. To oni są łącznikiem pomiędzy rodzinami a darczyńcami. Oni także spotykają się z rodzinami i tworzą listę najpotrzebniejszych rzeczy. To wspaniali ludzie – dodawała.

Potrzeby rodzin są bardzo różne, od rzeczy codziennego użytku, środki czystości, ubrania, po domowe sprzęty, żywność czy opał. Prezenty, na które często składa się kilka osób, rodzin, znajomych, otrzymują rodziny lub osoby samotne, które zostały w jakiś sposób dotknięte przez los. Ważne, że mimo trudności chcą walczyć o swoją przyszłość. Paczki nie trafiają zatem do osób przypadkowych. Do Szlachetnej Paczki osoby potrzebujące wsparcia mogą się zgłosić same, uczynić to mogą także osoby z ich najbliższego otoczenia. Podczas tworzenia bazy Szlachetna Paczka współpracuje z ośrodkami pomocy społecznej, fundacjami czy stowarzyszeniami. Każda takie zgłoszenie przechodzi weryfikację, którą dokonuje wolontariusz.

 

I w tym roku każda z potrzebujących pomocy osób znalazła swojego darczyńcę. Ile radości przysparza udział w akcji można było zobaczyć podczas filmowej prezentacji z działań Szlachetnej Paczki podczas uroczystej gali w WCK. Ogrom emocji, wdzięczności i łez szczęścia to obrazy, które na długo pozostaną w pamięci. Wydarzenie uświetnił refleksyjny spektakl przygotowany przez artystów z grupy teatralnej „KiM”.

 

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • czerwiec maj kwiecień