brama

Napisane przez: lena 20-02-2020

Czwarte miejsce dla Zorzy z awansem

Sukces zanotowały na swoim koncie kadetki ZORZY Wodzisław, które od czwartku do niedzieli rywalizowały w turnieju finałowym Mistrzostw Śląska. W wielkim finale wzięło udział sześć z 38 zespołów, które przystąpiły we wrześniu do rozgrywek w tej kategorii wiekowej.

Kadetki, prowadzone przez trenera Andrzeja Brzezinkę podczas całego sezonu grały bez dwóch zawodniczek, które na co dzień jako reprezentantki kraju, grają i trenują w szkołach mistrzostwa sportowego PZPS, w Szczyrku (siatkówka halowa – Paulina Jagła ) i w Spale (siatkówka plażowa – Barbara Lenczewska ). Niestety, również i w zmaganiach finałowych, ze względu na kontuzje, wodzisławianki musiały sobie radzić bez koleżanek z kadry narodowej. Na domiar nieszczęścia, siatkarki ZORZY trapione były w ubiegłym tygodniu infekcjami i w każdym ze spotkań grały w składzie mocno eksperymentalnym.

W pierwszym meczu turnieju finałowego siatkarki ZORZY uległy zespołowi z Bielska-Białej 0:3 i w obliczu trudności personalnych, przed spotkaniem z MOSM Tychy, to rywalki były faworytkami do gry w strefie medalowej. W pierwszym secie meczu decydującego o wejściu do półfinału, teza ta znalazła swoje odzwierciedlenie w wysokim zwycięstwie tyszanek 25:9. Przyparte do muru siatkarki ZORZY w pozostałych partiach zagrały jednak koncertowo i trzy kolejne sety, jak i całe spotkanie, zapisały na swoim koncie. Zwycięstwo 3:1 dało przepustkę do półfinału, w którym czekała już utytułowana ekipa MKS Dwójka Zawiercie, która wygrała ze zdziesiątkowaną ZORZĄ 3:0. W meczu o brązowy medal Mistrzostw Śląska kadetek, wodzisławianki ponownie spotkały się z BKS Stal Bielsko-Biała . Niestety, problemy kadrowe ZORZY nie pozwoliły na zdobycie brązowych medali, bielszczanki wygrały 3:0, ale dzięki czwartemu miejscu na Śląsku, nasza drużyna zapewniła sobie awans do turnieju 1/4 Mistrzostw Polski kadetek . To ogromny sukces młodej wodzisławskiej ekipy, która w rozgrywkach brała udział rocznikiem młodszym i pomimo braku swoich najbardziej renomowanych zawodniczek, zdołała osiągnąć tak spektakularny sukces. Turniej 1/4 Mistrzostw Polski, w którym wezmą udział wodzisławianki, odbędzie się w Łodzi w dniach 27.02 – 01.03, a rywalkami naszej drużyny będą jedne z najlepszych klubów w Polsce w tej kategorii wiekowej: ŁKS Siatkówka Żeńska Szkoła Gortata Łódź, KS Metro Warszawa, MKS Avia Świdnik, MKS Truso Elbląg, MKS Polonia Świdnica.Spośród sześciu drużyn, tylko dwie najlepsze wywalczą awans do turnieju półfinałowego mistrzostw Polski.

W turnieju finałowym Mistrzostw Śląska wyróżniono zawodniczkę ZORZY – Monikę Łotecką. MKS ZORZA wystąpiła w skłądzie: Marta Zielonka, Roksana Adamczyk, Wiktoria Kaszkarot, Monika Łotecka, Julia Jajko, Kamila Kąsik, Agata Czyżak, Amelia Bażan, Monica Chojnacka, Hanna Klimek, Patrycja Paczos, Anna Szkudlarek. Trener: Andrzej Brzezinka.

źródło: Dariusz Firut

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • marzec luty styczen