brama

Napisane przez: lena 11-10-2019

„Ból i blask” w kinie Pegaz

Najnowszy film jednego z najwybitniejszych reżyserów światowego kina, Pedro Almodóvara, twórcy takich obrazów jak: „Wszystko o mojej matce” i „Porozmawiaj z nią” do zobaczenia w kinie Pegaz już w ten weekend. Dziś seans odbędzie się o godzinie 12:00, a 12 i 13 pażdziernika o 17:30. Jest to opowieść o roli przypadku w naszym życiu, o sile pierwszych fascynacji oraz o tym, co po latach zostaje z relacji – zwłaszcza miłosnych – z ważnymi dla nas ludźmi.

„Ból i blask” to również ponowne spotkanie hiszpańskiego reżysera ze swoją wieloletnią filmową muzą, Penélope Cruz oraz – przede wszystkim – z Antonio Banderasem, którego za tę rolę uhonorowano nagrodą dla najlepszego aktora na 72. Festiwalu w Cannes.

Głównym bohaterem filmu jest Salvador Mallo (Banderas), kultowy hiszpański reżyser, który stroni od mediów i usilnie strzeże swojej prywatności. Mężczyzna odnajduje po latach osoby, które wywarły największy wpływ na jego życie, oraz przeżywa na nowo najważniejsze momenty ze swojej przeszłości.

Wraca do dzieciństwa, gdy wraz z rodzicami w poszukiwaniu dobrobytu przenieśli się do małego miasteczka. Przywołuje obrazy swojej pierwszej namiętności, pierwszej wielkiej miłości i bólu rozstania. Wspomina spotkanie z kinem, które na lata stało się sensem jego życia. Powracając do najintensywniejszych doświadczeń minionych lat, Salvador odnajduje siłę, by zmierzyć się z teraźniejszością. Czy uda mu się zamknąć niedokończone sprawy z przeszłości, które burzą jego poukładaną codzienność?

„Ból i blask” to najbardziej osobisty spośród wszystkich filmów Almodóvara, a jednocześnie, jak podkreśla światowa krytyka, najlepszy film w jego karierze. Pełne emocji dzieło na miarę „Osiem i pół” Felliniego, w którym hiszpański reżyser po raz kolejny zachwyca swoją niepowtarzalną wrażliwością wizualną i w kapitalny sposób łączy wielką czułość  z poczuciem humoru.

11.10 godz. 12:00; 12.10 godz. 17:30; 13.10 godz. 17:30 „Ból i blask”

 /Hiszpania/ dramat, 18+, 113 min, reż. Pedro Almodovar

Bilety w cenie: 16 zł, 14 zł ulgowy

Bilety dostępne tutaj: https://biletyna.pl/film/BOL-I-BLASK/Wodzislaw-Slaski

źródło: Gutek Film

Skomentuj wpis jako pierwszy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


  • FOTORELACJE

  • lipiec czerwiec maj